RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Prymas apeluje o odwołanie nabożeństw na cmentarzach 1 listopada

Prymas zwrócił się z także z prośbą, aby nie organizować tradycyjnych procesji na cmentarzach (fot. PAP/Tomasz Gzell)

O odwołanie mszy św. i nabożeństw na cmentarzach w uroczystość Wszystkich Świętych zaapelował prymas Polski abp Wojciech Polak. Prymas zwrócił się też z prośbą, by 1 listopada nie organizować na cmentarzach tradycyjnych procesji.

Kościoły podczas pandemii. Czy udział we mszy św. jest obowiązkowy? [WIDEO]

Biskupi w poszczególnych diecezjach ogłaszają dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej mszy św. Zasady są różne w żółtej i czerwonej...

zobacz więcej

W komunikacie prymas poprosił, by „w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo wiernych” wszelkie obchody odbywające się w uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzach celebrować w kościołach. Ma to się odbywać przy zachowaniu obowiązującego limitu wiernych.

„Prymas Polski apeluje również o nieustawanie w modlitwie za zmarłych, chorych, zakażonych i wszystkich, którzy cierpią z powodu pandemii. Niezmiennie prosi także o wzajemny szacunek, solidarność i modlitwę za pracowników służb medycznych, wolontariuszy i wszystkich, którzy w tym trudnym czasie niosą bliźnim pomoc” – podano w komunikacie.

Abp Wojciech Polak przypomniał również, że zgodnie z dekretem wydanym na polecenie papieża Franciszka przez Penitencjarię Apostolską, w tym roku odpust zupełny za zmarłych można uzyskać nie przez pierwsze osiem dni listopada, ale przez cały miesiąc.

źródło:

Zobacz więcej