RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Koronawirus w Warszawie i na Mazowszu. Raport 24.10 – ponad dwa tysiące zakażeń

Ponad 40 proc. z dwóch tysięcy nowo odnotowanych na Mazowszu zakażeń koronawirusem przypada na stolicę, gdzie łączna liczba przypadków Covid-19 przekroczyła już 13 tys. To pokłosie rekordowych wskaźników infekcji w ostatnich dniach nie tylko w regionie, ale także w całym kraju. Rośnie liczba osób hospitalizowanych – z danych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wynika, że zajęte są dwa na trzy łóżka. W ostatnich godzinach zmarło 20 pacjentów.

Cała Polska czerwoną strefą. Powracają obostrzenia i restrykcje

Od dziś wchodzą w życie nowe ograniczenia związane ze zwalczaniem rozprzestrzeniania się wirusa Covid19. Noszenie maseczek w przestrzeni publicznej...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Od początku epidemii w regionie zmarło w sumie 607 osób zakażone koronawirusem. 20 ofiar śmiertelnych odnotowanych w piątek to najwięcej od początku epidemii Covid-19.

W województwie w ciągu doby przybyło 400 kolejnych ozdrowieńców, a ich łączny wskaźnik to 14 546 osób.

Niemal co drugi przypadek w stolicy


856 z 2 075 potwierdzonych w ostatnich godzinach infekcji wirusem SARS-CoV-2 przypada na stolicę, gdzie liczba zakażeń wzrosła tym samym do 13 221. Na Mazowszu laboratoryjnie potwierdzono w sumie już 31 416 przypadków zakażeń. W skali kraju od początku epidemii pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych potwierdzono 228 318 (wzrost o rekordowe 13 632 w piątek) zakażeń koronawirusem; zmarły dotąd 4 172 osoby.

Mapa zakażeń koronawirusem

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna zaznacza, że nie wszyscy pacjenci wymagają hospitalizacji i leczą się w izolacji. Według piątkowych danych dla Mazowsza, w kwarantannie domowej przebywają 48 844 osoby.

Hospitalizowanych jest 1 248 pacjentów – dzień wcześniej było to 1 155. Mazowiecki Urząd Wojewódzki informował w tym tygodniu, że w regionie dla pacjentów z Covid-19 przygotowana jest obecnie baza 1 915 łóżek. Oznacza to, że ponad 30 proc. z nich jest wciąż dostępnych.

Cały czas trwają też prace nad przygotowaniem szpitali tymczasowych w Warszawie – na Stadionie Narodowym i w hali Expo XXI, które w sumie mają zapewnić blisko 1,5 tys. dodatkowych łóżek covidowych.

źródło:
Zobacz więcej