RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

W Ciechocinku powstanie szpital uzupełniający dla pacjentów „covidowych”

O jego lokalizacji miało zdecydować m.in. centralne położenie w regionie oraz dobre skomunikowanie m.in z autostradą A1 (fot. PAP/Leszek Szymański)

Szpital uzupełniający dla pacjentów chorujących na COVID-19 dla województwa kujawsko-pomorskiego powstanie w Ciechocinku – poinformował burmistrz miasta Leszek Dzierżewicz.

Premier: Sytuacja epidemiczna jest bardzo poważna; solidarni – zwyciężymy!

Odłóżmy na bok polityczne spory. Teraz trzeba działać! Życie, zdrowie i miejsca pracy Polaków są najważniejsze – powiedział premier Mateusz...

zobacz więcej

Według wcześniejszych doniesień medialnych szpital uzupełniający miał powstać w Toruniu lub w Bydgoszczy. Jednak ostatecznie zdecydowano się na Ciechocinek.

W tym celu zostanie wykorzystana baza Wojskowego Szpitala Uzdrowiskowego - potwierdził Polskiemu Radiu PiK burmistrz Ciechocinka, Leszek Dzierżewicz.

Według ustaleń dziennikarzy TVP Bydgoszcz, w szpitalu ma się znajdować 250 miejsc dla pacjentów z COVID-19 z województwa  kujawsko-pomorskiego. O jego lokalizacji miało zdecydować m.in. centralne położenie w regionie oraz dobre skomunikowanie m.in z autostradą A1.

O utworzeniu szpitala uzupełniającego  w Ciechocinku jako pierwsza poinformowała Gazeta Wyborcza. 

źródło:
Zobacz więcej