RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Rzeczniczka PiS: Feministki zwalniają z odpowiedzialności mężczyzn

„To co robią feministki jest wielką szkodą dla kobiet, a robią to od wielu lat” (fot. PAP/Leszek Szymański)

- Feministki twierdzą, że działają na rzecz kobiet, ale w swoich działaniach zwalniają mężczyzn z odpowiedzialności, mówiąc, że kwestia urodzenia dziecka to tylko i wyłącznie sprawa kobiety - oceniła w Polskim Radiu 24 Anita Czerwińska, rzecznik PiS.

PiS: Żadna kobieta i dziecko nie pozostaną bez pomocy. Będą zmiany w systemie opieki

– Żadna kobieta i dziecko nie pozostaną bez pomocy. Program „Za życiem” zostanie poszerzony, aby zapewnić opiekę każdemu dziecku rodzącemu się z...

zobacz więcej

Poseł Anita Czerwińska odniosła się do wczorajszego orzeczenia Trybunału konstytucyjnego, który uznał za niezgodne z konstytucją przepisy dotyczące tzw. aborcji eugenicznej. - Szanujemy i respektujemy wyrok Trybunału Konstytucyjnego i zrobimy wszystko, aby spełnić jego założenia - powiedziała rzeczniczka PiS i zapewniła, że „żadna matka i żadne dziecko nie zostaną bez pomocy”.

Przypomniała dotychczasowe inicjatywy rządowe, dot. kobiet w ciąży. - Rozwijamy sieć domów dla matek z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży. Zapewniamy pomoc uczennicom, które zajdą w ciążę. W roku 2019 pod opieką asystenta rodziny było ponad 41 tys. rodzin. Mamy też dodatkowe świadczenie na niepełnosprawne dziecko. W tym roku takich świadczeń zostało wypłaconych prawie 3 tys. w kwocie 4 tys. zł każde - wyliczała rzecznik PiS.

Jak powiedziała Czerwińska w przyszłym tygodniu, w Sejmie minister rodziny ma przedstawić informację i analizę funkcjonującego dziś systemu pomocy matce, dziecku i rodzinie. – Oprócz tego powołamy komisję, w której będziemy wspólnie z ekspertami zastanawiać się, jak można te programy wzmocnić – zapewniła.

W opinii rzeczniczki PiS feministki przerzucają odpowiedzialność za narodziny dziecka wyłącznie na kobiety. - Twierdzą one, że działają na rzecz kobiet, ale w swoich działaniach zwalniają mężczyzn z odpowiedzialności, mówiąc, że kwestia urodzenia dziecka to tylko i wyłącznie sprawa kobiety - oceniła.

– Rodzicielstwo to jest sprawa obojga rodziców. Ojciec nie może być zwolniony z tej odpowiedzialności. To, co robią feministki jest wielką szkodą dla kobiet, a robią to od wielu lat. Ugruntowały takie przekonanie w kolejnych pokoleniach młodych kobiet – mam nadzieję, że nie na dużą skalę, że tylko ona ponosi za to odpowiedzialność. Jak można robić taką przysługę mężczyznom, zwalniając ich z odpowiedzialności – mówiła w Polskim Radiu 24 Czerwińska.

źródło:
Zobacz więcej