RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Czarnek o zawieszeniu nauki stacjonarnej. „Jesteśmy zmuszeni się temu podporządkować”

Przemysław Czarnek (fot. PAP/Leszek Szymański)

Jesteśmy w trudnej sytuacji. Zdajemy sobie sprawę z oczekiwań uczniów, rodziców, środowiska nauczycielskiego. Wszyscy jesteśmy zdania, że im więcej nauczania stacjonarnego, tym lepiej dla naszych uczniów oraz dla życia i rozwoju polskiej oświaty. Sytuacja pandemiczna i rozwój pandemii koronawirusa zmusza nas jednak do podejmowania, takich właśnie decyzji – powiedział minister edukacji narodowej prof. Przemysław Czarnek w komentarzu przekazanym portalowi tvp.info przez rzecznika MEN.

Premier: Od soboty cała Polska strefą czerwoną

Cała Polska od soboty strefą czerwoną, szkoła podstawowa w klasach od 4 do 8 w trybie zdalnym – poinformował premier Mateusz Morawiecki. Wśród...

zobacz więcej

Od soboty wchodzą w życie nowe obostrzenia związane ze zwalczeniem rozprzestrzeniania się pandemii koronawirusa. Zgodnie z nimi, zmianie ulegają zasady funkcjonowania szkół i placówek oświatowych. Szkoły podstawowe w klasach od 4 do 8 będą działać w trybie zdalnym.

– To są decyzje na najbliższe dwa tygodnie, po to, aby wyjść naprzeciw temu problemowi, który rzeczywiście dzisiaj jest najważniejszy i temu zadaniu, które dzisiaj jest najbardziej konieczne do zrealizowania, to znaczy – zablokowanie rozwoju pandemii koronawirusa. Musimy się temu podporządkować i do tych decyzji zastosować – skomentował wprowadzone zmiany minister Czarnek. Dodał, że decyzje dotyczące walki z pandemią są wypracowywane na codziennych spotkaniach Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, który analizuje wszystkie spływające dane.

– Na podstawie wszystkich tych danych zespół przedstawia panu premierowi rekomendacje w sprawie podejmowanych działań i ostateczne decyzje właśnie w ten sposób powstają – powiedział Czarnek.

źródło:
Zobacz więcej