RAPORT

Pogarda

Opozycja liczy na wygraną Bidena. Poseł KO: Trump to bardziej komik niż polityk [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Z sondażu CBOS wynika, że 41 proc. Polaków widzi w Donaldzie Trumpie lepszego kandydata na prezydenta Stanów Zjednoczonych. 15 proc. preferuje Joe Bidena. Komu kibicują polscy politycy? – Zdecydowanie obecnemu prezydentowi – powiedziała portalowi tvp.info posłanka PiS Anna Maria Siarkowska. Dla Koalicji Obywatelskiej lepszy jest Joe Biden? – Akurat w zakresie przewidywalności, roztropności, słuchania doradców to jednoznaczne. Donald Trump to bardziej komik niż polityk – stwierdził poseł KO Jarosław Urbaniak.

Polska jak Białoruś? „Jeśli wygra Biden, będziemy myleni z republiką bananową” [WIDEO]

Kandydat Demokratów na prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Biden zestawił sytuację na Białorusi z tym, co się dzieje w Polsce i na Węgrzech. – Nie...

zobacz więcej

– Donald Trump, jeżeli ktokolwiek spojrzy choćby na jeden dzień jego działalności, wypowiedzi, to co pisze na Twitterze, jak się zachowuje na spotkaniach międzynarodowych, jak się zachowuje w trakcie debaty… to nie jest człowiek, który jest przewidywalny. Lepiej będzie, gdy prezydentem Stanów Zjednoczonych będzie ktoś, kto będzie roztropnie rozmawiał z nami, Unią Europejską i innymi przedstawicielami Unii Europejskiej, której jesteśmy członkami – dodał poseł Urbaniak z KO.

Czy opozycja może liczyć na pogorszenie relacji polsko-amerykańskich? Kandydat Demokratów Joe Biden już zestawił nas w jednej z wypowiedzi z Białorusią. – Myślę, że argumenty takie, że dany polityk jest nieprzychylny Polsce, PO i Lewicy, nie są wystarczające. Dla nich liczy się to, kto stoi po stronie rewolucji. Niestety Joe Biden jest właśnie tą samą twarzą rewolucji, którą dzisiaj reprezentują politycy PO i Lewicy. Myślę, że nie byłoby dobre, gdyby Joe Biden został prezydentem Stanów Zjednoczonych. Kibicuję zdecydowanie Donaldowi Trumpowi – argumentowała posłanka Siarkowska z PiS.

– Trump to też prezydent, który również stoi na straży, ażeby prawo stanowione chroniło wszystkich. Opowiada się za ochroną dzieci przed narodzeniem. Joe Biden jest po złej stronie historii. Chciałby realizacji wszystkich postulatów skrajnie zideologizowanych ruchów feministycznych. Uważam, że to duże niebezpieczeństwo w tym obszarze – dodała Siarkowska.

– Uważam, że pewnie lepiej współpracowałoby się Europie i światu z Joe Bidenem, natomiast rządowi Prawa i Sprawiedliwości będzie się lepiej współpracowało z Donaldem Trumpem, bo populiści z całego świata łączą się w sympatii i we wzajemnym wsparciu – stwierdziła posłanka Lewicy Anita Kucharska-Dziedzic.

„Wymiana ciosów”. Mocne komentarze po debacie w amerykańskiej prasie

Media w USA oceniają, że druga debata prezydencka była bardziej stonowana od pierwszej. Mimo tego nie brakowało w niej personalnych ataków, a...

zobacz więcej

Czy parlamentarzystce nie przeszkadzają niektóre wypowiedzi Bidena o Polsce i Polakach? Stwierdził na przykład, że przestał chodzić do polsko-amerykańskiego klubu, bo chce spędzać czas z mądrymi ludźmi. – W Ameryce jest bogata tradycja tak zwanych „polish jokes”, czyli dowcipów, w których Polacy są przedstawiani jako idioci. Tak jak myśmy mieli w dawnych latach swoje dowcipy o Polaku, Niemcu i Rosjaninie, to Amerykanie mają „polish jokes”. Myślę, że wzięły się także z tego, że nie mieliśmy szczęścia co do tego, kto nas reprezentował w Stanach Zjednoczonych – broniła Bidena Kucharska-Dziedzic.

– Politycy opozycji uważają, że im gorzej dla Polski, tym lepiej dla nich. To jest zły kierunek działania. Ja się dziwię temu. Trzeba patrzeć na fakty, a te są jednoznaczne i przemawiają na korzyść Donalda Trumpa. Joe Biden już zdążył kilkakrotnie obrazić Polaków w trakcie swojej wyjątkowo nieudanej kampanii wyborczej. Jeżeli miałby wygrać wybory, to bez wątpienia ruszy projekt Nord Stream 2, bo Biden będzie go wspierał. Będzie też chciał zapewne zmniejszyć kontyngent wojsk amerykańskich w Polsce. Tym samym osłabić naszą obronność – ocenił poseł PiS Jan Mosiński.

– Ja kibicuję oczywiście panu Trumpowi. Jak wygra Joe Biden, to może się okazać, że nasz strategiczny sojusz ze Stanami Zjednoczonymi legnie w gruzach i ta blokada Nord Stream 2, która stała się rzeczywistością tylko dzięki prezydentowi Trumpowi, przestanie istnieć. Działania polityków PO i Lewicy są irracjonalne. Uderz jak najbardziej i kiedy się da w obecny rząd, może on się rozpadnie, później będziemy rządzili my. Tylko my będziemy rządzili już na gruzach. Bez żadnych sojuszników – mówił poseł Koalicji Polskiej – PSL – Kukiz’15 Jarosław Sachajko.

– Ja oczywiście kibicuję Donaldowi Trumpowi, kandydatowi Republikanów, dotychczasowemu prezydentowi Stanów Zjednoczonych z wielu powodów. Przez te cztery lata rzeczy, które były w relacjach z USA przykładami imposybilizmu, niemożności, one zostały zrealizowane. Zniesiono wizy dla Polaków, mamy stałe bazy wojsk amerykańskich w Polsce, bardzo dobrą współpracę transatlantycką. Głowa największego mocarstwa na świecie nie dokonuje przekłamań historycznych – powiedział poseł PiS Tomasz Rzymkowski.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej