RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wsparcie seniorów podczas pandemii. W działania włączy się WOT

Zostanie uruchomiony Program Solidarnościowy pod nazwą Korpus Wsparcia Seniorów (fot. PAP/Kalbar)

– Wojska Obrony Terytorialnej, które zbierają doświadczenia od początku pandemii, są w stanie wypełniać zadania w ramach korpusu wsparcia seniorów – zapewnił w piątek rzecznik WOT płk Marek Pietrzak.

Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów. Jak skorzystać z pomocy?

Premier Mateusz Morawiecki zaapelował do seniorów powyżej 70. roku życia o pozostanie w domach w związku z rozwojem pandemii. Ograniczenia...

zobacz więcej

Tego dnia premier Mateusz Morawiecki, obwieszając kolejne ograniczenia związane z przeciwdziałaniem pandemii koronawirusa, zapowiedział uruchomienie programu solidarnościowego pod nazwą Korpus Wsparcia Seniorów, który ma zapewnić opiekę osobom starszym, które nie mają wsparcia rodziny. W działania korpusu mają się włączyć organizacje, wolontariusze, harcerze, żołnierze WOT i wojsk operacyjnych.

– Na bazie zadań, które realizowaliśmy od marca, kiedy w ramach operacji Odporna Wiosna dostarczyliśmy potrzebującym, w tym osobom starszym i samotnym, setki tysięcy paczek, mogę zapewnić, że będziemy wypełniać zadania w ramach korpusu wsparcia seniorów – powiedział płk Pietrzak.

Przypomniał że WOT, które rozpoczęły tego typu działania 6 marca, mają pod opieką ponad 1300 kombatantów. Dostarczają zakupy i posiłki potrzebującym, w tym podopiecznym ośrodków, które zostały zamknięte w czasie pandemii. Rozprowadzają dary przygotowane w akcji Paczka dla Powstańca. Ochotnicy WOT wspierają też administracyjnie jednostki sanepidu.

źródło:

Zobacz więcej