RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Bijatyka na rynku w Katowicach. Powodem konflikt Armenii z Azerbejdżanem

Jak informuje katowicka policja, zabezpieczono monitoring; dwie osoby zostały zatrzymane (fot. Shutterstock/CameraCraft)

W okolicach katowickiego Spodka, w czwartek wieczorem odbyło się zgromadzenie „Stop agresji Armenii przeciwko Azerbejdżanowi". Podczas demonstracji do pikietujących w pewnym momencie zbliżyła się grupa 25 osób, która skandowała przeciwne hasła. Doszło do utarczki słownej, a potem do szarpaniny. Interweniowała policja. Na razie nie wiadomo, kim byli napastnicy.

Niemcy: Parytety na listach wyborczych niezgodne z prawem

Trybunał Konstytucyjny Brandenburgii orzekł w piątek, że parytety na listach wyborczych partii w wyborach do parlamentu krajowego, uwzględniające...

zobacz więcej

Jak informuje Dziennik Zachodni, o godzinie 18 na katowickim rynku zakończyło się zgromadzenie pod hasłem "Stop agresji Armenii przeciwko Azerbejdżanowi". – Uczestniczyła w nim strona azerbejdżańska. Była to grupa około 20-25 osób – powiedziała Dziennikowi mł. asp. Agnieszka Żyłka, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

- Kiedy zgromadzenie zakończyło się, od strony Spodka nadeszła mniej więcej tej samej wielkości inna grupa. Zaczęło się od słownego starcia, po czym doszło do rękoczynów. Policji wspartej oddziałem prewencji udało się rozdzielić obie grupy i w tej chwili trwają policyjne czynności - mówi mł. asp. Żyłka.

Grupa 25 osób skandowała przeciwne hasła. Byli to zwolennicy Armenii. Doszło do utarczki słownej, a później do przepychanek. Policjanci, którzy zabezpieczali zgromadzenie nie dopuścili do bijatyki. Policja wylegitymowała napastników i ustala ich tożsamość.

Jak informuje katowicka policja, zabezpieczony został monitoring, a dwie osoby zostały zatrzymane. Są to 40-letni mężczyźni, obywatele Armenii.

źródło:
Zobacz więcej