RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Uciekł ze szpitala i próbował ukraść karetkę. Chciał nią pojechać do domu

Pacjent uciekł z budynku, wsiadł do zaparkowanej na terenie przyszpitalnym karetki pogotowia i próbował nią odjechać (fot. PAP/Darek Delmanowicz)

Do 5 lat więzienia grozi 33-letniemu obywatelowi Ukrainy, który próbował ukraść karetkę spod szpitala w Płońsku. Jak wyjaśniał, chciał wrócić nią do swojego miejsca zamieszkania w jednej z miejscowości na terenie gminy. O zdarzeniu poinformowała w piątek rzeczniczka miejscowej policji podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska.

Pijany kierował nielegalnym traktorem. A mówił, że to tylko jedno piwo

Policja z Bochni zatrzymała 43-latka, który pod wpływem alkoholu kierował traktorem „garażowej konstrukcji”. Mówił, że „to było tylko jedno piwko”....

zobacz więcej

Rzeczniczka policji poinformowała, że kilka dni temu do szpitala w Płońsku trafił 33-letni obywatel Ukrainy. – Mężczyzna był pijany; miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Twierdził, że został potrącony przez samochód osobowy. Nie był w stanie jednak podać bliższych okoliczności tego zdarzenia – przekazała Drężek-Zmysłowska.

W trakcie oczekiwania na wyniki badań, mężczyzna zaczął się jednak awanturować. Następnie uciekł z budynku, wsiadł do zaparkowanej na terenie przyszpitalnym karetki pogotowia, służącej do przewozu odpadów medycznych, i próbował nią odjechać. Został zatrzymany przez ratownika medycznego przed szlabanem bramy wyjazdowej.

Po wytrzeźwieniu i dwóch dobach spędzonych w policyjnym areszcie mężczyzna usłyszał zarzuty usiłowania kradzieży pojazdu oraz kierowania w stanie nietrzeźwości. Grozi mu wysoka kara grzywny i do 5 lat więzienia.

Obywatel Ukrainy powiedział policjantom, że wsiadł do karetki, bo chciał się ogrzać. Gdy zobaczył kluczyki, postanowił tym pojazdem wrócić do swojego miejsca zamieszkania, do jednej z miejscowości na terenie gminy Płońsk.

źródło:

Zobacz więcej