RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Dowódca misji w Lombardii i Chicago stanie na czele szpitala w hali Expo

Kapitan Siewiera dowodził polskimi misjami szkoleniowo-medycznymi w Chicago, a wcześniej w Lombardii (fot. arch.PAP/Kalbar)

Kpt. dr n. med. Jacek Siewiera będzie dyrektorem kolejnego tymczasowego szpitala, który powstanie w Warszawie – poinformował w piątek minister obrony Mariusz Błaszczak. Kolejny w stolicy – po przygotowywanym na Stadionie Narodowym jako filia kliniki MSWiA – szpital na czas pandemii ma powstać w hali Expo na ul. Prądzyńskiego.

Premier: Od soboty cała Polska strefą czerwoną

Cała Polska od soboty strefą czerwoną, szkoła podstawowa w klasach od 4 do 8 w trybie zdalnym – poinformował premier Mateusz Morawiecki. Wśród...

zobacz więcej

„Wojsko będzie odpowiedzialne za przygotowanie kolejnego szpitala tymczasowego w Warszawie. Dyrektorem medycznym zostanie kpt. Siewiera, dowódca misji medycznej w Lombardii. Kpt. Siewiera złożył mi meldunek o przygotowaniach do otwarcia szpitala. Placówka zapewni wysoką jakość pomocy pacjentom” – napisał szef MON na Twitterze.

Kolejny w Warszawie – po przygotowywanym na Stadionie Narodowym jako filia kliniki MSWiA – szpital na czas pandemii ma powstać w hali Expo na ul. Prądzyńskiego. Za funkcjonowanie placówki ma odpowiadać Wojskowy Instytut Medyczny. WIM ma doświadczenie w walce z pandemią kronawirusa SARS-CoV-19 i leczeniu chorych na Covid-19.

Siewiera dowodził polskimi misjami szkoleniowo-medycznymi w Chicago, a wcześniej w Lombardii. W ubiegłym roku kapitan, kierujący Oddziałem Klinicznym Medycyny Hiperbarycznej w WIM, został odznaczony Krzyżem Zasługi za Dzielność za uratowanie ludzkiego życia w przeprowadzonej w komorze hiperbarycznej wielogodzinnej operacji, podczas której zaryzykował własnym życiem.

źródło:

Zobacz więcej