RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Jedzenie w restauracjach tylko na wynos. Przez dwa tygodnie, może dłużej

Ograniczenie może zostać przedłużone (fot. Artur Widak/NurPhoto via Getty Images, zdjęcie ilustracyjne)

Lokale gastronomiczne: puby, restauracje, kawiarnie nie będą mogły prowadzić działalności tak jak dotychczas; będą mogły wydawać jedzenie na wynos i je dowozić; będzie to obowiązywać przez dwa tygodnie, z możliwością przedłużenia – poinformował premier Mateusz Morawiecki.

MZ: 13,6 tys. nowych zakażeń, ponad 2 tys. na Mazowszu

Ministerstwo Zdrowia informuje o rekordowej liczbie: 13 632 nowych potwierdzonych zakażeniach koronawirusem w Polsce. W piątek resort przekazał w...

zobacz więcej

Premier zapowiedział, że ograniczenie może zostać przedłużone, „jeśli pod koniec drugiego tygodnia nie zauważymy zmiany w liczbie zakażeń lub, co gorsza, jeśli ta liczba będzie rosła”.

– Zdaniem specjalistów (...) w pomieszczeniach gastronomicznych znajduje się bardzo dużo osób na niewielkiej powierzchni. W związku z tym dochodzi do częstych zakażeń, a maseczka nie jest tam używana; te pomieszczenia są słabo wietrzone – zaznaczył Morawiecki.

– W bardzo krótkim czasie, liczonym w godzinach i dniach, zaprezentujemy program wsparcia dla branż dotkniętych obostrzeniami – poinformował premier. Dodał, że dzięki tarczy antykryzysowej i tarczy finansowej, które zostały wdrożone wiosną, na kontach wielu firm są jeszcze pieniądze.

Szef rządu mówił, że rząd przygotowuje dodatkową pomoc dla około 30 form prowadzenia działalności.

źródło:

Zobacz więcej