RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Rząd wprowadził nowe obostrzenia. Kiedy to zadziała?

Podkreślił, że najbardziej skutecznym narzędziem walki z pandemią jest nasza codzienna postawa oparta na stosowaniu podstawowych zasad (fot. PAP/Paweł Supernak)

Przyszły tydzień będzie krytyczny, bo przekonamy się, czy te pierwsze obostrzenia, które weszły dwa tygodnie temu, zaczynają działać, czy epidemia zaczyna spowalniać – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

Premier: Od soboty cała Polska strefą czerwoną

Cała Polska od soboty strefą czerwoną, szkoła podstawowa w klasach od 4 do 8 w trybie zdalnym – poinformował premier Mateusz Morawiecki. Wśród...

zobacz więcej

Szef resortu zdrowia zaznaczył, że jeśli utrzymamy trend liniowy, to pozwoli on nam utrzymać się w okolicach 15-18 tys. zakażeń w przyszłym tygodniu.

– Przyszły tydzień będzie krytyczny, bo przekonamy się, czy te pierwsze obostrzenia, które weszły dwa tygodnie temu, zaczynają działać, epidemia zaczyna spowalniać, czy my również swoją odpowiedzialną postawą przyczyniamy się do opanowania tego zjawiska – powiedział Niedzielski.

Podkreślił, że najbardziej skutecznym narzędziem walki z pandemią jest nasza codzienna postawa oparta na stosowaniu podstawowych zasad: dezynfekcji, zachowaniu dystansu i przede wszystkim noszenia maseczek. Szef resortu zdrowia wyraził jednocześnie radość, że standard noszenia maseczek jest również stosowany przez osoby, które wcześniej wykazywały postawę kontestowania tego rozwiązania.

– Wczoraj w sejmie posłowie Konfederacji uczestniczyli w posiedzeniu w maseczkach. Odbieram to jako wyraz odpowiedzialności za nasze wspólne dobro – powiedział minister zdrowia.

źródło:

Zobacz więcej