RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Białoruskie media: Władze zwożą ludzi na prorządową demonstrację

Demonstracja ma być wyrazem poparcia dla polityki Aleksandra Łukaszenki (fot. PAP/EPA/NIKOLAI PETROV)

Białoruskie niezależne media informują, że prorządowe ugrupowania zamierzają zorganizować w niedzielę w Mińsku demonstrację, która ma być wyrazem poparcia dla polityki Aleksandra Łukaszenki. Jednocześnie w niedzielę o tej samej porze w białoruskiej stolicy opozycja organizuje tradycyjny marsz, podczas którego komunikowane są żądania ustąpienia prezydenta.

Łukaszenka: W niedzielę w Mińsku będzie zaprowadzony porządek

W niedzielę w Mińsku będzie zaprowadzony porządek – zapowiedział Alaksandr Łukaszenka. Od sierpnia co niedzielę na Białorusi odbywają się...

zobacz więcej

Portal internetowy gazety „Nasza Niwa” informuje, że oficjalnie wiec organizuje prorządowa federacja związków zawodowych. Ma być przeprowadzona „megademonstracja” dla pokazania, kto rządzi na Białorusi. Ludzie – głównie pracownicy sfery budżetowej – mają być zwiezieni z całego kraju do Mińska pociągami i autobusami – podaje portal.

Autor publikacji pisze, że kierownictwo poszczególnych rejonów otrzymało szczegółowe instrukcje, ilu ludzi ma wysłać na prorządowa akcję. „Nikt za bardzo jechać nie chce, dlatego w niektórych przedsiębiorstwach za wyjazd proponuje się ludziom pieniądze” – czytamy w gazecie.

„Nasza Niwa” nie wyklucza, że może powtórzyć się sytuacja z 16 sierpnia, gdy władze na wiec zwolenników prezydenta Łukaszenki zebrały 15 tysięcy ludzi, a na opozycyjny „marsz wolności” przyszło około 300 tysięcy osób.

źródło:
Zobacz więcej