RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Syn kradł, a 84-letnia matka stała na czatach

84-letnia matka, odpowie przed sądem z tzw. wolnej stopy (fot. Policja wrocławska)

84-letnia matka pomagała swemu synowi w kradzieżach samochodów. Stała na czatach, ostrzegała syna. Policjanci udowodnili im pięć kradzieży aut o wartości 110 tys. zł. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia.

Trafił za kratki, bo znęcał się nad matką. Gdy wyszedł, 96-latka znów wezwała policję

Do 12 lat więzienia grozi 63-latkowi z Piły (woj. wielkopolskie), który po odbyciu kary więzienia za znęcanie się nad swoją 96-letnią matką zaczął...

zobacz więcej

Jak poinformował, fficer prasowy wrocławskiej policji aspirant sztabowy Łukasz Dutkowiak, policjanci od dłuższego czasu pracowali nad sprawą kradzZMiędzy innymi zabezpieczyli i przeanalizowali wiele zapisów z kamer monitoringu.

– Mając podejrzenia w stosunku do znanego im z wcześniejszych kradzieży mężczyzny, przystąpili do jego zatrzymania. Materiał dowodowy potwierdził, że podejrzany nie działał sam; kradzieży z włamaniem do pojazdów dokonywał wspólnie i w porozumieniu z 84-letnią matką. Kobieta pomagała synowi, obserwując otocznie i ostrzegała go w przypadku pojawiającego się zagrożenia – powiedział policjant.

84-letniej matce i synowi udowodniono pięć kradzieży pojazdów o wartości ponad 110 tys. złotych.

– Sprawdzenia w systemach informatycznych potwierdziły też, że mężczyzna w czasie kradzieży miał z uwagi na stan zdrowia przerwę w odbywaniu wcześniej zasądzonych kar pozbawienia wolności. Działał tym samym w warunkach wielokrotnego powrotu do przestępstwa – powiedział policjant.

Syn został już decyzją sądu tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Jego matka odpowie przed sądem z wolnej stopy. Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat więzienia.

źródło:
Zobacz więcej