RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Niecierpliwy Joe Biden. Powtórzył wpadkę Busha z 1992 roku

Joe Biden sprawdza, ile czasu zostało do końca debaty (fot. PAP/EPA/SHAWN THEW)
Joe Biden sprawdza, ile czasu zostało do końca debaty (fot. PAP/EPA/SHAWN THEW)

Kandydat Demokratów Joe Biden wyraźnie niecierpliwił się w trakcie debaty z prezydentem Donaldem Trumpem. Kamery zarejestrowały, jak spogląda na zegarek, by upewnić się, ile czasu zostało do końca starcia. Kadr przypomina sytuację sprzed blisko 30 lat, gdy George H. W. Bush spojrzał na zegarek w trakcie debaty z Billem Clintonem i Rossem Perotem, co wówczas kosztowało go przegraną w starciu.

„Te słowa wybrzmiały najbardziej”. Debata w USA: spór o lockdown i „miasto duchów”

Donald Trump w czasie debaty z Joem Bidenem podkreślił, że Stany Zjednoczone nie mogą trwać w niekończącym się zamknięciu. Wskazał na dewastację...

zobacz więcej

W Nashville w stanie Tennessee odbyła się druga i ostatnia debata prezydencka. Ubiegający się o reelekcję Donald Trump i jego wyborczy rywal Joe Biden spierali się będą m.in. w kwestiach odpowiedzi władz na epidemię koronawirusa, zmian klimatycznych i bezpieczeństwa narodowego.

Kiedy moderująca spotkanie Kristen Welker z NBC zwróciła uwagę kandydatom na kończący się czas, Joe Biden spojrzał na zegarek.

Wielu komentatorów zwróciło uwagę na wpadkę, doświadczonego przecież polityka. „Joe Biden powinien był się dowiedzieć od George'a H. W. Busha, że podczas debaty nie patrzy się na zegarek” – skomentował republikański gubernator Alabamy Will Ainsworth.

Sytuacja nawiązuje do debaty z 1992 roku, gdy Bush niecierpliwie odliczał czas do końca dyskusji, gdy jego konkurent, Bill Clinton, odpowiadał na pytanie jednego ze słuchaczy. Po latach Bush nie krył, że nie mógł się doczekać końca debaty. „Jeszce tylko 10 minut” – komentował swoje ówczesne myśli amerykański prezydent. Tamtą debatę, podobnie zresztą jak wybory w 1992 roku, przegrał. Krytykowany był szczególnie za zerkanie na zegarek.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej