RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Znalazł błąkającego się psa. Nie miał pojęcia, jak cenne to znalezisko

Piesek błąkał się po wsi (fot. Reuters/Jo Yong hak)

Daniel Cato z Little Gaddesden, wioski w hrabstwie Hertforshire, zobaczył błąkającego się przy ruchliwej drodze pieska rasy beagle. Złapał go i zadzwonił pod numer zaznaczony na obroży, przy imieniu Dolly. Telefon odebrała niejaka Sally Humphreys. 10 minut później przed jego domem zaparkował Citroen Picasso, z którego wysiedli Sally i... Ronnie Wood. Wtedy dotarło do niego, że to pies gitarzysty The Rolling Stones i jego żony.

Na Sardynii przyszedł na świat zielony szczeniak

Rolnik z Sardynii nie mógł uwierzyć własnym oczom, gdy jego suczka rasy mieszanej urodziła szczenię o zielonej sierści – poinformowała Agencja...

zobacz więcej

Okazało się, że Dolly uciekła z rezydencji Woodów, wykorzystując zamieszkanie przy okazji trwającego tam remontu. Według „Daily Mail” Cato, 27-letni pracownik opieki zdrowotnej, trafił na zgubę, gdy odwoził syna do przedszkola.

Można rzec, że ją ocalił, bo suczka była bardzo zdezorientowana i biegała między przejeżdżającymi samochodami. W zasadzie ona sama też jest celebrytką, bo Sally i Ronnie często wstawiają jej zdjęcia do mediów społecznościowych. Cato, w podziękowaniu za uratowanie Dolly, dostał od Wooda koszulkę z jego autografem i dorysowaną grafiką, przedstawiającą język wystawiony z ust (słynny logotyp zespołu).

Gitarzysta The Rolling Stones kilka dni temu ogłosił, że sprzedaje swoją londyńską rezydencję, bo i tak większość czasu spędza z rodziną na wsi. Miał na myśli właśnie Little Gaddesden i dom, a w zasadzie dworek w stylu Tudorów, kupiony w 2012 r. (już po ślubie z Sally) za 2,8 mln funtów.

Razem wychowują tu czteroletnie bliźniaczki: Gracie i Alice. Gdy się urodziły, dokupił dom „gościnny” dla swoich teściów (Ronnie Wood jest o rok młodszy od teścia i o rok starszy od teściowej, mimo to nazywa ich: mamą i tatą). Za ten budynek zapłacił milion funtów.

źródło:

Zobacz więcej