RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Koronawirus w Rumunii: rekord zgonów i nowych zakażeń

Liczba nowych infekcji gwałtownie rośnie od początku września (fot. Reuters/Inquam Photos)

W czwartek w Rumunii na Covid-19 zmarło 98 chorych, a infekcję koronawirusem wykryto u 4 902 osób. To największy dzienny bilans ofiar i wzrost nowych przypadków zakażeń od początku epidemii w tym kraju. W Rumunii wirusem SARS-CoV-2 zakaziły się dotychczas 196 004 osoby, z których 141 089 uznano za wyleczone, a 6 163 zmarły.

Antyrządowe protesty w Bułgarii. Zablokowano przejście graniczne z Turcją

Uczestnicy antyrządowych protestów zablokowali we wtorek wieczorem największe przejście graniczne między Bułgarią i Turcją Kapitan Andreewo –...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

W szpitalach na Covid-19 leczonych jest 10 354 chorych, 778 z nich na oddziałach intensywnej terapii. Jak donoszą lokalne media, na oddziałach intensywnej terapii jest około tysiąca łóżek dla pacjentów z Covid-19.

Liczba nowych infekcji gwałtownie rośnie od początku września, a w ciągu ostatniego tygodnia wzrosła o 21,5 proc. - wynika z zestawienia agencji Reutera.

Według danych Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) w ciągu ostatnich dwóch tygodni liczba zgonów na Covid-19 w przeliczeniu na 100 tys. mieszkańców była w Rumunii jedną z wyższych wyższa w Unii Europejskiej i wynosiła 4,4. W Czechach wskaźnik ten wynosił 8,54, w Polsce - 2,79.

W porównaniu z innymi krajami UE w Rumunii nie notuje się jednak aż tak dużej liczby nowych zakażeń w przeliczeniu na 100 tys. mieszkańców. Przez ostatnie dwa tygodnie było ich 250. Tyle samo infekcji notowano w Polsce. W Czechach było ich ponad tysiąc, w Belgii - 874, we Francji - 454, a w Hiszpanii - 334.

źródło:

Zobacz więcej