RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

Policja oskarżona o brutalność wobec demonstrujących. Nagrania mówią co innego

Przeciwnicy ochrony życia manifestowali do wczesnego ranka (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)

Zwolennicy opozycji oskarżają policję o brutalność wobec przeciwników ochrony życia, którzy do wczesnego ranka demonstrowali na ulicach Warszawy. Funkcjonariusze użyli m.in. gazu, ale dopiero po tym, jak stali się celem niesprowokowanego ataku. Wykazali to, prezentując w sieci nagrania wykonane przez media sprzyjające demonstrantom.

Sędzia Trybunału Konstytucyjnego zaatakowana przed domem. „Nie zastraszą mnie”

Sędzia Trybunału Konstytucyjnego prof. Krystyna Pawłowicz zaatakowana pod domem. Dwóch mężczyzn – jak powiedziała w rozmowie z TVP Info – usiłowało...

zobacz więcej

Wieczorem pod siedzibą Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł o niezgodności aborcji eugenicznej z ustawą zasadniczą, zaczęli zbierać się niezadowoleni z orzeczenia przeciwnicy ochrony życia. Następnie przeszli oni pod siedzibę Prawa i Sprawiedliwości, potem zaś w okolice domu Jarosława Kaczyńskiego.

Jednocześnie sędzia TK Krystyna Pawłowicz poinformowała, że została zaatakowana przez demonstrujących; incydent zakończył się interwencją policji.

Po północy, gdy demonstranci dotarli na Żoliborz, doszło do starć z policją. Mec. Michał Wawrynkiewicz, działacz ruchów sprzeciwu wobec reformy sądownictwa, w wypowiedzi dla opozycyjnego portalu oko.press oskarżył policję o brutalność.

Wawrynkiewicz w swojej wypowiedzi wyjaśniał, w jakich sytuacjach mundurowi mają prawo użyć określonych środków przymusu. Policjanci wykazali, że na materiale tego samego oko.press demonstranci stworzyli właśnie taką sytuację.

źródło:
Zobacz więcej