RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Marzyła o tym, by zostać baletnicą. „Taneczne portrety” Audrey Hepburn

Dokument ukaże się pod koniec listopada (fot. ullstein bild/ullstein bild via Getty Images)

Ikona mody, legenda dużego ekranu, jedna z największych gwiazd Złotej Ery Hollywood – Audrey Hepburn to postać, której sława nie mija, mimo upływu lat. Wielbionej przez miliony fanów aktorce poświęcono dokument, który ukaże się pod koniec listopada.

Mel Gibson zapracowany. Zagra m.in. główną rolę w filmie twórcy „Adrenaliny”

Mark Neveldine, współtwórca wybuchowej „Adrenaliny” z 2006 roku, przygotowuje się do realizacji kolejnego filmu. Będzie to sensacyjny thriller...

zobacz więcej

Film „Audrey: More Than An Icon” nie tylko przypomni największe sukcesy laureatki Oscara, ale też rzuci nowe światło na jej trudne dzieciństwo i dorastanie w Holandii pod okupacją hitlerowską.

W sieci zadebiutował właśnie zwiastun czekającego na premierę dokumentu „Audrey: More Than An Icon”, który ukaże się na płytach DVD oraz w ramach dystrybucji cyfrowej pod koniec przyszłego miesiąca. Wyreżyserowany przez Helenę Coan film ma być portretem kobiety okrzykniętej ikoną kina i ukazać szczegóły jej burzliwego życia.

Na potrzeby projektu Coan podjęła współpracę z Waynem McGregorem z Royal Ballet, który opracował choreografię „tanecznych portretów” legendarnej gwiazdy, przeplataną fragmentami nigdy niepublikowanych materiałów archiwalnych. Aktorka, która pierwszego Oscara zdobyła w wieku zaledwie 24 lat, zanim związała się z kinem, marzyła o tym, by zostać baletnicą.

De Niro w filmie wymyślonym przez 15-latka

Po przeczytaniu „Wojny z dziadkiem” Roberta Kimmela Smitha z 1984 r. 15-letni Tre Peart poprosił rodziców o pokazanie mu wersji filmowej tej...

zobacz więcej

„Taniec poszerza emocjonalny krajobraz Audrey, wnosząc do filmu wyostrzoną dramaturgię i teatralność, a także bogaty język wizualny, który jeszcze nigdy nie został użyty w filmie dokumentalnym” – komentuje swoje twórcze decyzje reżyserka w rozmowie z brytyjskim magazynem „Vogue”.

Muzykę do filmu skomponował amerykański producent, kompozytor i artysta wizualny Alex Somers. W produkcję zaangażowany jest zespół odpowiedzialny za głośny dokument „McQueen” z 2017 roku, poświęcony legendarnemu brytyjskiemu projektantowi mody, Alexandrowi McQueenowi.

Choć to miłość Hepburn do baletu zdaje się być osią filmu, ważnym wątkiem będzie też jej status ikony mody i jednej z najbardziej stylowych gwiazd wszech czasów. W produkcji usłyszymy wypowiedzi m.in. byłej dyrektorki kreatywnej marki Givenchy, Clare Waight Keller oraz Johna Loringa, emerytowanego dyrektora ds. projektowania w Tiffany & Co. Syn Hepburn, Sean Hepburn Ferrer, pomoże natomiast rzucić nowe światło na trudne dzieciństwo i młodość swojej matki – począwszy od chronicznego niedożywienia, poprzez odejście jej ojca, aż po dorastanie w ciężkich warunkach w okupowanej przez Niemców Holandii.

Premiera „Audrey: More Than An Icon” zaplanowana jest na 30 listopada.

źródło:

Zobacz więcej