RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Poseł KO musi przeprosić TVP3 Opole. Jest wyrok sądu

Poseł Witold Zembaczyński naruszył dobra osobiste TVP3 Opole – uznał sąd (fot. arch.PAP/Jakub Kamiński)
Poseł Witold Zembaczyński naruszył dobra osobiste TVP3 Opole – uznał sąd (fot. arch.PAP/Jakub Kamiński)

„Tego z TVP PiS się nie dowiecie” – zarzekał się w trakcie debaty wyborczej przed rokiem poseł KO Witold Zembaczyński. Zgodnie z czwartkowym wyrokiem sądu polityk ma przeprosić TVP3 Opole za naruszenie dóbr osobistych stacji – informuje dyrektor opolskiego oddziału Telewizji Polskiej Mateusz Magdziarz.

„Wyjeżdżać z tego miasta”. Poseł KO do szefa portalu tvp.info

– Proszę pakować swoją reżimową stację i wyjeżdżać z tego miasta. Do widzenia – powiedział do szefa portalu tvp.info Samuela Pereiry poseł KO...

zobacz więcej

Poseł Zembaczyński zarzucił TVP3 Opole, że nie poinformowała o wyroku dot. posła Janusza Kowalskiego.

– Tego z TVP PiS się nie dowiecie, ale w drugiej instancji Janusz Kowalski uzyskał negatywne dla siebie rozstrzygnięcie, kłamał na mój temat i musi to teraz prostować. Tego się w tej telewizji nie dowiedzie, dowiadujecie się tego ode mnie – mówił w trakcie debaty wyborczej 11 października 2019 r. Witold Zembaczyński. Tymczasem tego samego dnia, o 18.30 w serwisie informacyjnym TVP3 Opole mówiono właśnie o tej sprawie.

– Janusz Kowalski, kandydat PiS do Sejmu, musi przeprosić Witolda Zembaczyńskiego, posła PO, za publiczną wypowiedź, że naleśnikarnia, którą kiedyś prowadził Zembaczyński, splajtowała. Polityk PiS powoływał się na artykuł prasowy, w którym napisano, że biznes Zembaczyńskiego nie wypalił. Sąd uznał jednak, że „nie wypalił” nie oznacza „splajtował” – informowano w czasie audycji.

Ponieważ Zembaczyński nie wycofał się ze swoich słów i nie przeprosił, dyrektor TVP3 Opole skierował sprawę na drogę sądową. Teraz Sąd Okręgowy w Opolu postanowił, że poseł KO ma przeprosić stację za naruszenie dóbr osobistych poprzez umieszczenie przeprosin na swoim profilu w serwisie Facebook (widocznych przez miesiąc) oraz na antenie TVP3 Opole (jedna emisja).

O decyzji sądu poinformował szef opolskiego oddziału Telewizji Polskiej Mateusz Magdziarz. Opublikował także nagrania z kłamliwej wypowiedzi Zembaczyńskiego i informację o przeprosinach Janusza Kowalskiego. Wyrok nie jest prawomocny. Do całej sprawy na Twitterze odniósł się już sam zainteresowany. Komentując informację przekazaną przez portal tvp.info, Zembaczyński napisał: "Nie tak prędko, poczekajmy na uzasadnienie i ewentualną apelację".

źródło:
Zobacz więcej