RAPORT

Prorosyjska era Tuska

„Czarny książę” i jego przeciwieństwo. Równowaga w polskich lasach musi być [WIDEO]

Za barwę danieli odpowiadają tzw. leucyzm i melanizm (fot. Twitter/Lasy Państwowe)
Za barwę danieli odpowiadają tzw. leucyzm i melanizm (fot. Twitter/Lasy Państwowe)

Najnowsze

Popularne

Kilka dni temu informowaliśmy o czarnej zjawie, którą zaobserwowano w lasach Doliny Baryczy. Lasy Państwowe informują, że w okolicach Piotrkowa pojawiło się przeciwieństwo „czarnego księcia” – śnieżnobiały osobnik leucystyczny. „Równowaga w przyrodzie musi być” – dodają.

Pająk, który utkał tę sieć, występuje także w Polsce. Przeraża czy fascynuje?

Niezwykłe odkrycie na szlaku w Springfield w amerykańskim stanie Missouri. Pracownik rządowej agencji zajmującej się ochroną przyrody wykonał...

zobacz więcej

Majestatyczne, zupełnie czarne zwierzę przechadzało się leśną ścieżką, gdy zostało uchwycone przez fotografa. Obecnie w lasach trwa ruja danieli – bekowisko.

Nagranie z „czarnym księciem znad Baryczy” udostępniły też Lasy Państwowe, wyjaśniając, że za zupełnie czarną maść tego byka odpowiada zjawisko melanizmu.

„Specyficzne, ciemne zabarwienie skóry lub jej wytworów wynika ze zwiększonej zawartości ciemnego pigmentu – melaniny – w komórkach barwnikowych” – czytamy we wpisie leśników.

W czwartek „z mgły wyłoniło się jego przeciwieństwo” – ogłosili w czwartek. Natrafiono bowiem na... śnieżnobiałego daniela, za którego ubarwienie odpowiada leucyzm. Zjawisko przejawia się częściowym lub zupełnym brakiem ciemnych pigmentów.

„Równowaga w przyrodzie musi być” – dodają z humorem eksperci.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej