RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Ukradł zdrapki za 3 tys., wygrał kilkadziesiąt złotych

Co prawda 28-latek zdążył wypłacić pieniądze z wygranych zdrapek, jednak była to niewielka kwota kilkudziesięciu złotych (fot. Shutterstock/LightField Studios)

Policja zatrzymała 28-latka, który ukradł ze sklepu zdrapki warte ponad 3 tys. zł. Mężczyzna zabrał niemal 400 zdrapek, wykorzystując nieuwagę pracownicy sklepu. Zdążył wypłacić pieniądze z wygranych zdrapek, było to kilkadziesiąt złotych. Teraz odpowie za swój czyn przed sądem.

Mężczyzna ukradł rzeźbę w kształcie tronu. Myślał, że to mebel

Oryginalną rzeźbę w kształcie tronu ukradł mężczyzna w Złotoryi na Dolnym Śląsku. Złodziej myślał, że to nietypowo wyglądające krzesło. Został...

zobacz więcej

Do kradzieży doszło w jednym ze sklepów w Białej Podlaskiej. Złodziej wykorzystał nieuwagę pracownicy i ukradł ze stojaka niemal 400 zdrapek.

Z relacji pracownicy sklepu wynikało, że do sklepu przyszła nieznana jej para. Kobieta miała prowadzić z nią rozmowę, prosząc o pokazanie wybranych artykułów. Nic nie kupiła i wyszła ze sklepu. Dopiero po ich wyjściu ekspedientka zauważyła brak zdrapek. Po przeliczeniu okazało się, że wartość skradzionego mienia to ponad 3 tys. zł.

O całej sprawie natychmiast została powiadomiona policja. Funkcjonariusze ustalili personalia mężczyzny podejrzewanego o dokonanie kradzieży. Okazało się, że jest to 28-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia.

Mężczyzna przyznał się do kradzieży. Dodał, że do kradzieży zmusiła go trudna sytuacja materialna. Mężczyzna przyznał też, że zdążył wypłacić pieniądze z wygranych zdrapek, jednak była to niewielka kwota kilkudziesięciu złotych.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do pięciu lat pozbawienia wolności.

źródło:
Zobacz więcej