RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Czeczeni walczą z Arabami na ulicach Dijon

Pierwsze starcia między społecznością Czeczenów, a pochodzącymi z Maghrebu imigrantami wybuchły tam już w czerwcu (fot. Getty Images, zdjęcie ilustracyjne)

O kolejnych ulicznych zamieszkach w dzielnicy Gresilles w Dijon – poinformowała policja. Spłonęły samochody i kontenery na śmieci, ostrzelano policjantów. Pierwsze starcia między społecznością Czeczenów a pochodzącymi z Maghrebu imigrantami wybuchły tam już w czerwcu.

Afrykańscy dilerzy i czeczeńska zemsta

Wojna gangów – tak francuskie media określają to, co dzieje się w ostatnich dniach w Dijon. Nie jest to zbyt trafne określenie. Z jednej strony...

zobacz więcej

Według źródeł policyjnych w środę wieczorem siły bezpieczeństwa były celem ostrzału ze strony niezidentyfikowanej grupy osób, ale nie doszło do bezpośredniej konfrontacji, ponieważ napastnicy uciekli.

W połowie czerwca w Gresilles dochodziło do starć między Czeczenami, a arabskimi imigrantami, które trwały tydzień; lokalne władze poprosiły o przysłanie posiłków policyjnych z innych regionów kraju.

Służby specjalne i policja podjęły po czerwcowych zamieszkach działania odwetowe i prewencyjne. Kilkunastu członków społeczności czeczeńskiej zostało zatrzymanych za nielegalne posiadanie broni i narkotyków.

źródło:

Zobacz więcej