RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Psy zaatakowały matkę i dwoje dzieci. Czterolatek pogryziony

4-letnie dziecko zostało pogryzione przez psa (fot. Shutterstock/alexei_tm)

Do trzech lat więzienia grozi właścicielowi psów, które wybiegły na ulicę i zaatakowały matkę oraz jej dwoje dzieci. Jedno ze zwierząt pogryzło czteroletniego chłopca. Dziecko doznało kilku ran podudzia – poinformowała Agnieszka Kulawiecka z policji w Sieradzu.

12-latka zmarła po zatruciu tlenkiem węgla

Ostatniej doby z powodu zatrucia tlenkiem węgla zmarły kolejne dwie osoby, a jedna wymagała hospitalizacji – poinformował rzecznik komendanta...

zobacz więcej

Jak wyjaśniła, do zdarzenia doszło w miniony wtorek po południu. Matka z dwoma synami, w wieku czterech i siedmiu lat, przyjechała samochodem pod swój dom. Kiedy wysiedli z auta, nagle przez otwartą furtkę z posesji obok wybiegły cztery psy, które zaatakowały kobietę i jej dzieci.

Jeden z czworonogów ugryzł młodszego chłopca. Z pomocą zaatakowanym pospieszył ojciec dzieci; odgonił agresywne zwierzęta. Chłopiec odniósł kilka ran podudzia.

Mężczyzna próbował porozmawiać z właścicielem psów, ale był on pijany i nie zdawał sobie sprawy z zagrożenia.

Chłopcu udzielona została pomoc medyczna w łaskim i łódzkim szpitalu. Policja ustaliła, że psy nie mają aktualnych szczepień. Powiadomiono inspektorat weterynarii oraz stację epidemiologiczną.

Lubuskie: Wybuch gazu w domu jednorodzinnym. Dwie osoby ranne

W wyniku wybuchu gazu i pożaru w niedzielę zawaliła się duża część jednego z domów w Kostrzynie nad Odrą (Lubuskie). Dwie osoby zostały...

zobacz więcej

Postępowanie w sprawie narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu prowadzi wydział dochodzeniowo-śledczy sieradzkiej komendy policji. Właścicielowi psów grozi do trzech lat więzienia.

– Na właścicielu psa spoczywa obowiązek szczepienia psów, który wynika z ustawy o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt. Niedopełnienie tego obowiązku zagrożone jest grzywną, karą aresztu lub ograniczenia wolności – zaznacza Kulawiecka.

Jednocześnie podkreśla, aby pamiętać, że za zachowanie psa zawsze odpowiada jego właściciel. Zwraca uwagę, że skutki zachowań psów wynikają najczęściej z błędów popełnianych przez ludzi – np. chowanie nieodpowiedniej rasy psa w domu, nieprzestrzeganie terminów szczepień, niewłaściwe warunki bytowe, brak szkoleń i dyscypliny.

– Jeżeli jest się właścicielem psa, należy pamiętać, że brak wyobraźni może doprowadzić do tragedii – mówi.

źródło:

Zobacz więcej