RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Więcej łóżek covidowych. Resort zdrowia współpracuje już ze szpitalami prywatnymi

W wyniku rozmów z sektorem prywatnym, baza łóżek na cele covidowe powiększy się o 1046 łóżek z personelem medycznym. To realne wsparcie 18 prywatnych szpitali – poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. W czwartkowej konferencji prasowej wzięła też udział Anna Rulkiewicz, szefowa Luxmedu i prezes Medycyny Prywatnej. – Dla nas to ważne, realizować z rządem tę misję publiczną i pomagać wszystkim polskim pacjentom – podkreśliła.

Więcej obostrzeń, zajęcia zdalne w podstawówkach. Konferencja premiera

Ponad 12 tys. zakażeń koronawirusem odnotowano w Polsce minionej doby. Zgodnie z rekomendacjami premiera cały kraj zostanie prawdopodobnie objęty...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Ubiegłej doby odnotowano w Polsce ponad 12 tys. nowych zakażeń koronawirusem. Jak mówił na konferencji minister Adam Niedzielski, wzrost liczby zakażeń w Polsce jest wykładniczy i wzmaga presję na system opieki zdrowotnej.

– Baza łóżek dostępnych dla pacjentów z covid powiększy się o dodatkowe 1 tys.0 łóżek z sektora prywatnego – poinformował.

Szef resortu zdrowia Adam Niedzielski podkreślił, że szpitale, w których będą łóżka dla pacjentów, znajdują się w dużych miastach, gdzie zapotrzebowanie na nie jest największe.

Wyjaśnił, że będą one wchodziły do ogólnej puli dostępnych miejsc, co pozwoli kierować do nich pacjentów bezpośrednio z karetek.

Koronawirus: tylu zakażeń jeszcze nie było, najnowsze dane resortu zdrowia

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 12 107 osób – to najwięcej od początku trwania pandemii. W ostatnich...

zobacz więcej

– To dla nas była bardzo silna mobilizacja, byśmy stanęli dzisiaj do tej walki – powiedziała prezes zarządu Związku Pracodawców Medycyny Prywatnej i szefowa Luxmedu Anna Rulkiewicz. Zaznaczyła przy tym, „że szpitale prywatne mają ogrom swoich własnych wyzwań”.

– Osobiście rozmawiałam z wieloma prezesami szpitali prywatnych i widziałam olbrzymie zaangażowanie i siłę, by pomóc ministrowi i polskim pacjentom. (…) Deklarujemy gotowość dość szybko; chciałabym, żebyśmy oferowali pierwsze łóżka już za półtora tygodnia – powiedziała Rulkiewicz.

Dodała, że włączających się do pomocy 18 szpitali to „może nie koniec”. – Są też takie małe szpitale, które chciałyby się włączyć, ale nie mają takiej możliwości – powiedziała, zaznaczając, że nadal będzie prowadziła rozmowy z prywatnymi placówkami nad rozszerzeniem systemu.

źródło:
Zobacz więcej