RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Do pracy w szpitalu na Stadionie Narodowym zgłosiło się już 1250 osób

Od środy do czwartku do godz. 10. zgłosiło się ponad 1250 osób chętnych do pracy w szpitalu tymczasowym w Warszawie, który powstaje na terenie Stadionu Narodowego – poinformował szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. Zgodnie z zapowiedziami rządu szpitale takie powstaną w każdym mieście wojewódzkim.

Premier: Będę rekomendował, by od soboty cała Polska była strefą czerwoną

Będę rekomendował na posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, by od soboty cała Polska była strefą czerwoną – powiedział w środę...

zobacz więcej

Dworczyk na konferencji, w trakcie której przedstawiono lokalizację szpitala tymczasowego we Wrocławiu, przypominał, że w środę została uruchomiona strona internetowego analogicznego szpitala w Warszawie, za pośrednictwem której zgłaszają się chętni do pracy w tym szpitalu.

– Do godz. 10 zgłosiło się ponad 1250 osób. To są kadry medyczne, lekarze, ratownicy i pielęgniarki, salowe, sanitariusze, które deklarują gotowość do podjęcia pracy w tym szpitalu tymczasowym – poinformował szef KPRM.

– To jest dowód na ofiarność i solidarność – dodawał.

Podkreślał, że szpitale tymczasowe to ostatnia linia obrony przed pandemią.

– Mamy nadzieję, że nigdy wykorzystanie tych obiektów nie będzie potrzebne. Natomiast jako przewidujący rząd, administracja, musimy rozważać wszystkie scenariusze, również te pesymistyczne, dlatego takie szpitale tymczasowe będą powstały w różnych miejscach w Polsce – mówił Dworczyk.

Koronawirus: tylu zakażeń jeszcze nie było, najnowsze dane resortu zdrowia

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 12 107 osób – to najwięcej od początku trwania pandemii. W ostatnich...

zobacz więcej

Pierwszy szpital tymczasowy powstaje na terenie Stadionu Narodowego w Warszawie. Zgodnie z zapowiedziami rządu szpitale takie powstaną w każdym mieście wojewódzkim.

Szef KPRM, odpowiedzialny za koordynowanie przygotowania szpitali tymczasowych, informował, że w pierwszym etapie, w którym powstanie 500 łóżek w szpitalu tymczasowym w Warszawie potrzebnych będzie ponad 500 pracowników personelu medycznego. Dodawał, że jeżeli sytuacja pandemiczna w kraju będzie się pogarszała, a przyrost zachorowań wciąż będzie tak dynamiczny, szpital będzie mógł zostać rozszerzony do 1 tys. łóżek, z czego 100 do intensywnej terapii.

źródło:
Zobacz więcej