RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Müller: Postawa marszałka Senatu jest nieodpowiedzialna

Marszałek Grodzki w środę zapowiedział, że Senat zbierze się w poniedziałek o godz. 16, a pierwszym punktem posiedzenia będzie rozpatrzenie przepisów dotyczących walki z epidemią (fot. PAP/Radek Pietruszka)

W czwartek Sejm przyjmie nowelę dotyczącą walki z epidemią koronawirusa; absolutnie nic poza dobrą wolą marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego nie stoi na drodze, aby szybko rozpocząć dalsze prace nad tą ustawą; uważam, że jest to postawa nieodpowiedzialna – podkreślił rzecznik rządu Piotr Mülller.

Marszałek Grodzki podał, kiedy Senat rozpatrzy przepisy dot. walki z epidemią

– Posiedzenie Senatu rozpocznie się w poniedziałek o godz. 16 od rozpatrzenia przepisów dotyczących walki z epidemią – poinformował w środę...

zobacz więcej

Sejmowa komisja zdrowia w nocy zakończyła prace nad czterema poselskimi projektami dotyczącymi walki z epidemią. Za wiodący uznała projekt PiS. Posłowie przychylili się m.in. do propozycji Lewicy, by można było odmówić sprzedaży osobom bez masek zakrywających usta i nos. W czwartek w Sejmie odbyło się drugie czytanie projektu, jeszcze tego dnia ma się odbyć głosowanie, następnie nowela trafi do Senatu.

Marszałek Grodzki w środę zapowiedział, że Senat zbierze się w poniedziałek o godz. 16, a pierwszym punktem posiedzenia będzie rozpatrzenie przepisów dotyczących walki z epidemią.

Müller w TVP Info powiedział, że jest rozczarowany zachowaniem marszałka Senatu. – Uważam, że w sytuacji, w której działania można podejmować szybko, bez zbędnej zwłoki i nic, absolutnie nic, poza dobrą wolą marszałka Senatu, nie stoi na drodze, aby rozpocząć dalsze prace nad tą ustawą. Uważam, że jest to postawa nieodpowiedzialna, która w takiej sytuacji nie powinna mieć miejsca – podkreślił.

– Dzisiaj w Sejmie ta ustawa zostanie przegłosowana, w związku z tym nie ma żadnych przeszkód, aby Senat zebrał się nawet dzisiaj wieczorem na posiedzeniu komisji senackiej, a jutro głosował na posiedzeniu plenarnym. Tylko do tego potrzebna jest dobra wola. Senatorowie mogą już czytać projekt, który jest w Sejmie; patrząc na niego, przyglądając się, co należy poprawić a później analizując ewentualne poprawki, które też Sejm w międzyczasie przyjął – powiedział.

– To, że Senat się zbiera w poniedziałek, a nie w piątek, jest wyłączną i jedyną zasługą marszałka Grodzkiego i, jak rozumiem, PO. To od marszałka Grodzkiego zależy termin zbierania się Senatu i to jest jego osobista odpowiedzialność za to, że czekamy z tą ustawą dalej – dodał Müller.

źródło:

Zobacz więcej