RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Szef KPRM: Rośnie liczba zakażeń, maleje – koronasceptyków

Minister Michał Dworczyk zapewnia, że rząd jest zdeterminowany, by uniknąć drugiego lockdownu. Gość programu „Kwadrans polityczny” w TVP1 podkreślił, że z każdym dniem, kiedy przybywa chorych, maleje liczba koronasceptyków. – Znam coraz mniej osób, które w swoim otoczeniu nie mają kogoś, kto nie zmagałby się z tą chorobą – powiedział szef KPRM. Zabrał też głos ws. przejścia w tryb zdalny uczniów szkół podstawowych.

Siłownie i kluby fitness a COVID-19. Sprawdź, jak z nich korzystać

Siłownie i kluby fitness mogą nadal działać pod warunkiem, że będą odbywać się w nich zajęcia sportowe „w ramach usługi z udziałem instruktora,...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

– Jesteśmy zdeterminowani, by uniknąć drugiego lockdownu. Wiemy, jakie miał konsekwencje dla gospodarki nie tylko polskiej, ale i europejskiej lockdown wiosenny. My musimy przede wszystkim oczywiście zabiegać i walczyć o zdrowie i życie Polaków, natomiast z drugiej strony musimy również chronić gospodarkę – powiedział Dworczyk w TVP1.

Szef KPRM wskazywał, że jeśli gospodarka upadnie, nie będzie środków również na służbę zdrowia. – To kroczenie wąską granią. Natomiast na razie ten plan „drogi środka” udaje się realizować i mam nadzieję, że nadal tak będzie – zaznaczył.

Medycy zgłaszają się do pracy na Narodowym


Dworczyk, który koordynuje powstawanie szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym w Warszawie, powiedział, że w piątek mają rozpocząć się szkolenia personelu medycznego polowej placówki. Wskazywał, że cały czas zgłaszają się pielęgniarki, ratownicy medyczni i lekarze, za pośrednictwem infolinii i strony internetowej: szpitalnarodowy.pl. Do tej pory do pracy zgłosiło się 170 osób; w sumie do obsługi szpitala będzie potrzeba około 500 pracowników.

Koronawirus. MEN o szkołach i przedszkolach

W systemie hybrydowym działa 961 szkół podstawowych i 206 przedszkoli. Całkowicie zdalną naukę wprowadzono w 298 szkołach podstawowych i w 171...

zobacz więcej

Minister wyraził jednak nadzieję, że szpital na Stadionie Narodowym nie będzie musiał przyjmować pacjentów. Wyjaśnił, że jego budowa to działanie wyprzedzające, przygotowywane na wypadek dalszego wzrostu liczby zakażeń.

Lekcje online w podstawówkach


Pytany był również, czy zapadły już decyzje w sprawie nauczania hybrydowego lub zdalnego w starszych klasach szkół podstawowych.

– Wczoraj do późna trwała dyskusja na ten temat, natomiast ostateczne decyzje będą najprawdopodobniej dziś zapadały. Tak jak pan premier zapowiadał, że najstarsze klasy w szkołach podstawowych rzeczywiście będą uczyły się albo w formule hybrydowej, albo w ogóle zdalnie – powiedział szef KPRM.

źródło:
Zobacz więcej