RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zadłużony policjant okradł swoją komendę

Policjant był uzależniony od hazardu (fot. policja.pl, zdjęcie ilustracyjne)

Sierżant sztabowy z komendy rejonowej na warszawskiej Woli, został zatrzymany przez Biuro Spraw Wewnętrznych Policji za okradzenie swojej jednostki – dowiedział się portal tvp.info. Funkcjonariusz miał wynieść sprzęt teleinformatyczny o wartości ok. 300 tys. zł i zastawić go w lombardzie. To głównie komputery, i to nawet kilkadziesiąt sztuk, które musiał wynosić od kilku miesięcy.

To już pogrom. BSW zatrzymało kolejnych oficerów „samochodówki”

Zastępca naczelnika i ekspert to kolejni oficerowie stołecznej „samochodówki” zatrzymani przez Biuro Spraw Wewnętrznych – dowiedział się portal...

zobacz więcej

Do zatrzymania wolskiego policjanta doszło przed dwoma dniami. Śledczy na razie nie ujawniają, czy przyznał się do okradzenia swojej jednostki.

Nieoficjalnie wiadomo, że funkcjonariusz był odpowiedzialny za sprzęt teleinformatyczny. Miał wynieść z komendy, przede wszystkim komputery o łącznej wartości ok. 300 tys. zł.

Z ustaleń śledczych wynika, że sprzęt trafił do lombardu. Nie wiadomo, czy udało się odzyskać choćby jego część.

Policjant miał kraść, ponieważ był uzależniony od hazardu. Możliwe, że funkcjonariusz z kilkunastoletnim stażem liczył, że się „odegra” i odzyska sprzęt, ale tylko pogrążał się dalej.

Komenda stołeczna potwierdziła fakt zatrzymania wolskiego stróża prawa i zniknięcie sprzętu, który znajdował się pod jego opieką.

– 14 października w trakcie kontroli ewidencji sprzętu w jednym z wydziałów w KRP IV (komenda rejonowa policji na Woli – przyp. red.) wykryto nieprawidłowości związane ze stanem faktycznym komputerów. Komendant rejonowy niezwłocznie powołał komisję, która wykazała braki. O nieprawidłowościach poinformowano prokuraturę oraz BSWP. Oprócz postępowania karnego prowadzone są także czynności dyscyplinarne, jak również w kierunku zwolnienia ze służby – powiedział tvp.info nadkom. Sylwester Marczak, rzecznik stołecznej policji.

źródło:
Zobacz więcej