RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Koronawirus w Warszawie i na Mazowszu. Raport 22.10 – lekki spadek zakażeń, 15 zgonów

W salach konferencyjnych Stadionu Narodowego pojawiły się już pierwsze łóżka szpitalne (fot. PAP/Daniel Gnap)

Kolejny dzień na Mazowszu rośnie liczba zakażonych pacjentów, którzy wymagają hospitalizacji. Nieznacznie spadła liczba nowo odnotowanych przypadków Covid-19, znacząco zwiększył się jednak wskaźnik zgonów – w ostatnich godzinach zmarło 15 osób. Minister zdrowia wydał zgodę na utworzenie kolejnego szpitala tymczasowego w stolicy – będzie zlokalizowany w hali Expo XXI.

Premier: Będę rekomendował, by od soboty cała Polska była strefą czerwoną

Będę rekomendował na posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, by od soboty cała Polska była strefą czerwoną – powiedział w środę...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Od początku epidemii w regionie zmarło już 571 osób zakażonych koronawirusem. W środę odnotowano 15 przypadków śmiertelnych. To znacznie więcej niż w poprzednich dniach, gdy liczba zgonów wynosiła: dziewięć we wtorek, jeden w poniedziałek i trzy w niedzielę.

Do 11 749 wzrosła minionej doby liczba potwierdzonych zakażeń SARS-CoV-2 w Warszawie (wzrost o 473), na całym Mazowszu – do 27 762. Nowo odnotowane zachorowania na Covid-19 to w sumie 1162 osoby. To lekki spadek w porównaniu do wtorkowego raportu, gdy WSSE informowała o 1282 nowych infekcjach. Dzień wcześniej było to 849 zakażeń, a w niedzielę – 1342.

Jak dotąd w woj. mazowieckim potwierdzono 13 791 ozdrowieńców; liczba ta zwiększyła się w ciągu ostatniej doby o 404 kolejnych pacjentów, którzy pokonali Covid-19.

Liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce – zgodnie z danymi resortu zdrowia przekazanymi w środę – przekroczyła 202 tys. 3 851 z nich zmarło.

Z danych wojewódzkiej stacji sanitarno-epidemiologicznej wynika, że objętych kwarantanną domową na Mazowszu jest 39 470 osób, a pod nadzorem sanitarno-epidemiologicznym – 6 400.

Liczba osób hospitalizowanych z powodu Covid-19 wynosi 1114 (wzrost w porównaniu do poprzedniego dnia o 42 pacjentów).

„114 zgłoszeń w ciągu godziny”. Rząd dziękuje medykom chętnym do pracy na Stadionie PGE

„Dziękujemy! 114 zgłoszeń w ciągu pierwszej godziny – lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych gotowych pracować w szpitalu tymczasowym na...

zobacz więcej

Minister zdrowia wydał zgodę na utworzenie szpitala tymczasowego w hali Expo XXI przy ul. Prądzyńskiego w Warszawie – poinformowała rzeczniczka wojewody mazowieckiego Ewa Filipowicz. Dodała, że w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim trwają prace nad jego uruchomienia.

– Działa zespół, który zapewnia sprawną realizację tego przedsięwzięcia – powiedziała Filipowicz.

Szpital tymczasowy w hali Expo XXI przy ul. Prądzyńskiego, to drugi już szpital tymczasowy dla chorych na Covid-19, który powstanie w stolicy. Docelowo ma on pomieścić kilkaset łóżek. Pierwszy z takich szpitali ma powstać w Warszawie – w salach konferencyjnych Stadionu Narodowego i w pierwszym etapie dysponować bazą 500 łóżek.

źródło:
Zobacz więcej