RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Dziś w TVP Wilno debata przed drugą turą wyborów do litewskiego Sejmu

Pierwsza debata w TVP Wilno zebrała wiele pozytywnych opinii (fot. TVP Wilno)

W Wilnie odbędzie się dziś debata przed drugą turą wyborów parlamentarnych na Litwie. Po raz drugi zorganizuje ją kanał TVP Wilno, który na Wileńszczyźnie można odbierać z nadajników naziemnych oraz w sieciach kablowych. Wybory na Litwie odbędą się w najbliższą niedzielę.

„Stosunki z Polską jeszcze nie były tak dobre”. Debata przedwyborcza w TVP Wilno

W 1. części debaty parlamentarnej organizowanej przez TVP Wilno przybyli przedstawiciele partii politycznych, biorących udział w wyborach,...

zobacz więcej

Tym razem w debacie wezmą udział przedstawiciele ugrupowań politycznych, które w drugiej turze wyborów parlamentarnych na Litwie będą walczyć o głosy wyborców w okręgach jednomandatowych w Wilnie i na Wileńszczyźnie.

Spotkanie będzie się składać z kilku części. Pierwsza to pytania przygotowane przez dziennikarzy stacji, druga ma być nowością.

– Będą to pytania od widzów, którzy mieszkają na Wileńszczyźnie. Mamy na Facebooku stronę, tam mogli się zgłaszać nasi widzowie. Nagrywamy te pytania u nich i po losowaniu będą one zadawane uczestnikom debaty – zapowiedziała szefowa redakcji TVP Wilno Edyta Maksymowicz.

Jak dodała, pierwsza debata zorganizowana przez TVP Wilno przed dwoma tygodniami zebrała wiele pozytywnych opinii. Stacja chwalona była przez polityków i telewidzów m.in. za rozmach, bezstronność i profesjonalizm.

– Dzisiejszy widz jest rozpieszczony tak, aby tego typu wydarzenia wyglądały ładnie na ekranie. Dlatego Telewizja Polska przeznaczyła na to spore środki. Do tego dochodzi doświadczenie z debat organizowanych w Polsce – mówiła szefowa wileńskiej redakcji TVP.

Debata będzie prowadzona w języku litewskim i tłumaczona na polski. Można ją będzie zobaczyć w telewizji TVP Wilno na Litwie oraz przez internet.

Kanał TVP Wilno nadaje od ponad roku. Jego program skierowany jest do Polaków mieszkających na Wileńszczyźnie.

źródło:
Zobacz więcej