RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Premier: Osoby, które nie chorują na COVID-19, nie są pacjentami drugiej kategorii

Premier zapewnił, że rząd ma na uwadze wszystkich pacjentów (fot. Shutterstock/Elnur)

Pacjenci, którzy nie chorują na COVID-19, lecz na inne choroby m.in. onkologiczne, nie są pacjentami drugiej kategorii – zapewnił w środę premier Mateusz Morawiecki. – Mamy na uwadze wszystkich pacjentów – podkreślił.

Premier: Będę rekomendował, by od soboty cała Polska była strefą czerwoną

Będę rekomendował na posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, by od soboty cała Polska była strefą czerwoną – powiedział w środę...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

W Polsat News szef rządu był pytany m.in. o to, czy pacjenci niechorujący na COVID-19 są pacjentami drugiej kategorii. Zapewnił, że „tak nie jest oczywiście”.

– Mamy tutaj na uwadze wszystkich pacjentów i staramy się tę służbę zdrowia zachować w kształcie możliwie nienaruszonym, również dla wszystkich pozostałych pacjentów – przekonywał szf rządu.

– To właśnie dlatego w czerwcu, lipcu i sierpniu, kiedy pandemia była w trendzie spadkowym, wszystkie działania Narodowego Funduszu Zdrowia i Ministerstwa Zdrowia skierowane zostały w stronę odbudowy wydajności zabiegów, także onkologicznych – dodał.

– Dzisiaj minister zdrowia o tym mówił w Sejmie, przytaczając dane, że w miesiącach letnich - bodaj w sierpniu – zabiegi onkologiczne były na tym samym poziomie co w sierpniu zeszłego roku. Dzięki temu, że udało się ocalić służbę zdrowia – przypomniał premier.

źródło:

Zobacz więcej