RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Najnowszy sondaż: Wzrosło poparcie dla Zjednoczonej Prawicy

Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska (fot. PAP/Radek Pietruszka)

W Sejmie znalazłoby się pięć ugrupowań, wszystkie obecnie reprezentowane w parlamencie – wynika z badania pracowni Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl. Z badania wynika również, że chęć głosowania na ugrupowanie kierowane przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, czyli Zjednoczoną Prawicę, zadeklarowało 39 proc. badanych – o 3 pkt więcej niż tydzień temu.

Większość Polaków popiera najważniejsze propozycje z noweli ustawy o ochronie zwierząt

Polacy na ogół popierają najważniejsze propozycje z noweli ustawy o ochronie zwierząt: 69 proc. popiera zakaz wykorzystywania zwierząt w celach...

zobacz więcej

Na drugim miejscu znalazła się KO z poparciem 26 proc. (spadek o 1 punkt proc.), na trzecie miejsce awansowała Konfederacja, na którą chęć głosowania wyraziło 12 proc. badanych.

Na kolejnym miejscu uplasowała się Lewica z poparciem 11-proc. (spadek o 3 pkt proc.). Ostatnie ugrupowanie wchodzące do Sejmu to Polskie Stronnictwo Ludowe, które popiera 7 proc. badanych - o 2 pkt proc. więcej niż w poprzednim badaniu.

Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1069 osób w dniach od 16 do 19 października 2020 r.

źródło:

Zobacz więcej