RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Policja przejęła nielegalne wille klanu mafijnego w Rzymie [WIDEO]

Około stu policjantów uczestniczyło w środę w eksmisji mieszkańców nielegalnie zbudowanych willi z basenem i z przybudówkami w dzielnicy Romanina w Rzymie. Rozpoczęto już burzenie tych budynków. Mieszkały w niej osoby związane z klanem Casamonica. Do podobnej sytuacji doszło już dwa lata temu.

Rozbito jeden z najpotężniejszych rzymskich klanów mafijnych

37 osób zatrzymali we wtorek we Włoszech karabinierzy w toku wielkiej operacji przeciwko rzymskiemu klanowi Casamonica, uważanego za organizację o...

zobacz więcej

Środowa operacja to dalszy ciąg działań związanych z nielegalnymi willami klanu Casamonica, uznawanego za jedną z najbardziej wpływowych rzymskich rodzin, prowadzących działalność przestępczą o charakterze mafijnym. Do eksmisji i zburzenia ośmiu budynków powstałych na zlecenie Casamonica doszło też w rzymskiej dzielnicy Quadraro w 2018 roku.

– Jedna główna willa, basen i około dziesięć przybudówek wykorzystanych jako domki dla dziesiątki osób, w tym jednego nieletniego – poinformował Marco Cardilli, delegat ds. bezpieczeństwa Kapitolu, odnosząc się do przejęcia w środę nielegalnych budowli klanu Casamonica.

– Wewnątrz tych domów, powstałych ok. 30 lat temu, natrafiliśmy na osoby, które płaciły czynsz Casamonica. Sprawdzamy w jakich warunkach to się odbywało – dodał.

Urzędnik planowania miasta Salvatore Vivace poinformował o zburzeniu w środę siedmiu budynków. Jak dodał, wcześniej członkowie klanu zburzyli już też sami trzy wille przy via Lucrezia Romana. – W ciągu dwóch ostatnich lat zburzyliśmy 18 nielegalnych willi klanu Casamonica – zaznaczył Vivace.

źródło:
Zobacz więcej