RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Terlecki: Prace w komisji idą ślamazarnie. Sejm nie będzie głosował w środę ws. ustawy covidowej [WIDEO]

Sejm przedłużył przerwę w obradach. Prace nad tzw. ustawą covidową trwają w komisji zdrowia. – Posiedzenie zostanie wznowione jutro o godz. 9. Dziś nie odbędzie się głosowanie nad ustawą, ponieważ bardzo wolno, ślamazarnie prowadzone są prace w komisji – powiedział w TVP Info wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

Sejm wrócił do prac nad ustawą covidową. Gorąca debata [RELACJA]

Sejm rozpoczął pierwsze czytanie projektów poselskich dotyczących walki z epidemią COVID-19. Wśród nich jest propozycja PiS, która zakłada m.in....

zobacz więcej

– Posiedzenie zostanie wznowione jutro o godz. 9. Dziś nie odbędzie się głosowanie nad ustawą, ponieważ bardzo wolno, ślamazarnie prowadzone są prace w komisji zdrowia. Posłowie zajmują się dopiero 13. punktem ustawy, a jest ich ponad 20. Prace byłyby zbyt późno zakończone, by jeszcze dziś przeprowadzić drugie i trzecie czytanie oraz głosowanie – powiedział Terlecki.

Samo głosowanie odbędzie się jutro, zapewne przed południem.

Sejm rozpoczął dziś czytanie projektów poselskich dotyczących walki z epidemią COVID-19. Wśród nich jest propozycja PiS, która zakłada m.in. wyłączenie medyków z odpowiedzialności karnej w czasie epidemii, podwyższenie ich wynagrodzeń oraz ułatwienia w zatrudnianiu lekarzy spoza UE.

źródło:
Zobacz więcej