RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Bosak: Rozmowa o maseczkach i pandemii jest jałowa

O zdanie Konfederacji na temat pandemii koronawirusa został zapytany w programie „O co chodzi?” w TVP Info jeden z liderów Konfederacji Krzysztof Bosak. W ostatnich dniach kilku jej członków, m.in. Grzegorz Braun, negowali fakt jej istnienia. Odpowiedź Bosaka znacząco od tej linii odbiegała. – (...) Szczytu zachorowań spodziewali się wszyscy – stwierdził poseł.

Braun bez maseczki pochylał się nad pracownikiem Sejmu

Poseł Konfederacji Grzegorz Braun pochylał się bez maseczki nad pracownikiem Sejmu. Jego zachowanie zwróciło uwagę wicemarszałek Sejmu Małgorzaty...

zobacz więcej

Bosak został zapytany o stanowisko Konfederacji wobec pandemii w kontekście pojawiających się w tym ugrupowaniu wypowiedzi negujących fakt jej istnienia.

– Celowo mówię o szczycie zachorowań, a nie o pandemii, dlatego, że spór o pandemię o kwalifikacje, którymi posługuje się WHO, jest w mojej ocenie sporem jałowym. Trzeba skupiać się na problemach, które są w tych kwalifikacjach. Wiemy, że WHO ma dość uznaniowe podejście zarówno co do stosowania maseczek, jak i tego, co jest pandemią, a co nie jest – powiedział. Jak dodał, nie chce wchodzić w spór o terminy, „natomiast szczytu zachorowań spodziewali się wszyscy. – Pytanie było, czy spowoduje on utratę wydolności polskiej służby zdrowia czy nie – dodał.

Słowa Bosaka odbiegają od tego, co głosi część liderów Konfederacji. Do niecodziennej sytuacji doszło w programie „Minęła 20” w TVP Info. Prowadzący program wyłączył obraz Grzegorzowi Braunowi, który prezentował książkę na temat rzekomej fałszywości pandemii koronawirusa. Prowadzący pogram Adrian Klarenbach kilkukrotnie apelował, by polityk „przestał lokować produkt, gdyż jest to płatne”.

Ostatnio komentowano również inne zachowanie Brauna. Kilkanaście dni temu poseł Konfederacji pochylał się bez maseczki nad pracownikiem Sejmu. Interweniowała wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska, kilkukrotnie apelując do polityka, aby dostosował się do obowiązujących zasad reżimu sanitarnego.

W RMF FM sprawę pandemii bagatelizował również inny poseł ugrupowania, Artur Dziambor.

– Jedni sobie postawili za punkt honoru, żeby drugich zmusić (do noszenia maseczki), a drudzy postawili sobie za punkt honoru, żeby nie dać się zmusić – mówił poseł Konfederacji. Dopytywany, czy jego zdaniem nie ma epidemii koronawirusa, ocenił, że „to nie jest zupełnie niegroźna alergia”.

– Nigdy tak nie powiedziałem. Uważam, że to jest bardzo groźna choroba dla tych, którzy ją złapią – stwierdził Artur Dziambor.

źródło:
Zobacz więcej