RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Sztab Bidena usunął jeden ze spotów wyborczych. Powodem dwulicowy biznesmen

Spot z udziałem milionera został już usunięty przez kampanię Bidena (fot. YouTube/Joe Biden)

W jednym z ostatnich spotów wyborczych Joe Bidena pojawił się Joe Malcoun, przedstawiony jako współwłaściciel „The Blind Pig” – popularnego w Michigan lokalu z muzyką na żywo. Przedsiębiorca skrytykował w nagraniu prezydenta Donalda Trumpa za blokadę gospodarki w czasie epidemii koronawirusa. Jak się jednak okazało, Malcoun to zamożny inwestor z branży technologicznej, który wcześniej chwalił za wprowadzenie obostrzeń związaną z Demokratami gubernator Michigan Gretchen Whitmer.

Niesprawiedliwe słowa Bidena o Polsce. Jest reakcja sztabu Trumpa

Sztab wyborczy Donalda Trumpa skrytykował kandydata demokratów Joe Bidena za porównanie Polski i Węgier do Białorusi. Sztab amerykańskiego...

zobacz więcej

– Przez 50 lat „The Blind Pig” było otwarte i zatłoczone, ale teraz jest to puste pomieszczenie – narzeka w nagraniu współwłaściciel lokalu. Następnie obwinia Trumpa, że jego działania podczas epidemii koronawirusa mają fatalne skutki dla gospodarki.

– Jedyną nadzieją dla mojej rodziny, tego biznesu i tej społeczności jest zwycięstwo Joe Bidena w wyborach – przekonuje Malcoun.

Po wypuszczeniu spotu pojawiło się wiele krytycznych głosów – zwrócono uwagę, że Malcoun jest milionerem, który po odziedziczeniu fortuny po dziadku swojej żony zaczął inwestować pieniądze w firmy z branży technologicznej. Co więcej, wcześniej wyrażał się pozytywnie o obostrzeniach ogłoszonych przez gubernator stanu Michigan.

Po zniesieniu ograniczeń lokal „The Blind Pig” został na krótko otwarty w czerwcu. Malcoun postanowił jednak odwołać u siebie przyszłe koncerty na żywo, tłumacząc tę decyzję niską frekwencją oraz trudnościami w informowaniu potencjalnych klientów o nowych zasadach związanych z epidemią.

– Ostatnią rzeczą, jakiej chcemy, to bycie epicentrum nowej epidemii – mówił w tym czasie w jednym z wywiadów.

Jak informuje stacja Fox News, Malcoun przekazał na kampanię prezydencką kandydata Demokratów 5 tys. dolarów. Spot z udziałem przedsiębiorcy został już usunięty z profilu kampanii Bidena na platformie YouTube.

źródło:
Zobacz więcej