RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„114 zgłoszeń w ciągu godziny”. Rząd dziękuje medykom chętnym do pracy na Stadionie PGE

Lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni odpowiedzieli na apel (fot. PAP/Jacek Szydłowski)

„Dziękujemy! 114 zgłoszeń w ciągu pierwszej godziny – lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych gotowych pracować w szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym – za pośrednictwem strony” – napisał na Twitterze szef KPRM Michał Dworczyk. To nawiązanie do uruchomionego dziś portalu szpitalnarodowy.pl, za pośrednictwem którego personel medyczny może zgłaszać się do pomocy.

Potrzebni medycy do pracy w szpitalu na Stadionie PGE. Ruszają infolinia i portal

Szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym jest budowany w trzech etapach. Pierwszy etap zakończony najszybciej, obejmuje 300 łóżek do leczenia...

zobacz więcej

Sprawa została poruszona w trakcie dzisiejszej konferencji prasowej Dworczyka.

– W tej chwili zgłosiło się ponad 160 osób. (...) Dziś uruchamiamy specjalną infolinię informacyjną dla personelu medycznego, który chciałby podjąć pracę na Stadionie Narodowym, w szpitalu. Została też uruchomiona strona szpitalnarodowy.pl, gdzie można wypełnić stosowny formularz i zgłosić się do podjęcia działań w zakresie tego projektu – mówił minister.

Jak napisał krótko później na Twitterze, za pośrednictwem strony zgłosiło się już 114 lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych gotowych pracować w szpitalu tymczasowym.

źródło:
Zobacz więcej