RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

„Margot” znów atakuje ludzi. Poręczyli za niego m.in. ks. Boniecki i rabin Schudrich

Wolontariusze, którzy znajdowali się w furgonetce, wezwali policję (fot. Twitter/Tomasz Kalinowski)
Wolontariusze, którzy znajdowali się w furgonetce, wezwali policję (fot. Twitter/Tomasz Kalinowski)

Najnowsze

Popularne

W centrum Warszawy lewicowi aktywiści ponownie próbowali zablokować legalnie jeżdżącą furgonetkę Fundacji Pro – Prawo do Życia – informuje Fundacja. Wśród nich miał być Michał Sz. ps. Margot, który już wcześniej miał atakować jednego z działaczy Fundacji. Kiedy „Margot” został aresztowany, wstawili się za nim m.in. ks. Adam Boniecki, ks. Alfred Wierzbicki i rabin Michael Schudrich.

Fake news partnerki „Margot”. Jest odpowiedź ZTM

Partnerka aktywisty LGBT Michała Sz. ps. Margot twierdziła, że ktoś wepchnął ją pod nadjeżdżający tramwaj. Do sprawy odniósł się Zarząd Transportu...

zobacz więcej

Sytuację opisano na portalu stronazycia.pl, prowadzonym przez działaczy Fundacji Pro. W internecie pojawiły się również nagrania ze zdarzenia.

Jak czytamy w relacji, na furgonetce widniały hasła kampanii „Stop biznesowi śmierci", której celem ma być informowanie o aborcji. „Na furgonetce, która wyjechała dziś na ulice, można zobaczyć zdjęcia członków Aborcyjnego Dream Team zestawione ze zdjęciem dzieci-ofiar pigułek. Auto momentalnie zostało zaatakowane przez aktywistów aborcyjnych oraz LGBT” – podaje portal.

Wg działaczy Fundacji wśród napastników był Michał Sz. ps. Margot, o którym zrobiło się głośno w czerwcu, gdy napadł na działacza Fundacji Pro. Teraz aktywista miał kłaść się na masce auta, utrudniając mu przejazd. W grupie blokujących przejazd miał też znaleźć się mężczyzna, który zacząć szarpać się z osobą blokującą dostęp do drzwi pasażera samochodu Fundacji.

Wolontariusze, którzy znajdowali się w furgonetce wezwali policję, ta jednak, mimo ponagleń, miała długo nie przyjeżdżać. „W pobliżu całego zajścia zaparkował patrol straży miejskiej, który jednak… szybko odjechał i zostawił wolontariuszy Fundacji na pastwę chuliganów” – czytamy. Policjanci, jak czytamy dalej, zjawili się na miejscu dopiero po ok. 40 minutach.

Boniecki i Schudrich chcą „być z bitym”, dlatego wsparli... bijącego Michała Sz.

Kilkanaście osób poręczyło za aktywistę LGBT Michała Sz. „Margot”, który przedstawia się jako Małgorzata. Znaleźli się wśród nich m.in. emerytowany...

zobacz więcej

Mimo apeli funkcjonariuszy o przesuniecie się, lewicowi aktywiści dalej blokowali pojazd. Policjanci siłą usunęli ich z pasa ruchu – piszą działacze Fundacji.

Michał Sz. – przedstawiający się jako Małgorzata Sz. „Margot” – podejrzany jest o dokonanie czynu chuligańskiego polegającego na udziale w zbiegowisku, brutalnym zaatakowaniu działacza fundacji pro-life oraz niszczeniu mienia należącego do fundacji. Chodzi o zdarzenia z 27 czerwca tego roku. Taki czyn zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. W połowie lipca, zgodnie z decyzją sądu, wobec Sz. zastosowano policyjny dozór i poręczenie w kwocie 7 tys. zł. 7 sierpnia sąd uwzględnił zażalenie prokuratora i zastosował wobec niego dwumiesięczny areszt tymczasowy. Michał Sz. został doprowadzony do aresztu śledczego.

Za aktywistę poręczyło kilkanaście osób. Znaleźli się wśród nich m.in. emerytowany redaktor naczelny „Tygodnika Powszechnego” ks. Adam Boniecki oraz Naczelny Rabin Polski Michael Schudrich.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej