RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Napad na bank. Uzbrojony napastnik aresztowany

Napastnik dał policji dwie godziny na spełnienie swych żądań (fot. Davit Kachkachishvili/Anadolu Agency via Getty Images)

Uzbrojony mężczyzna, który przez osiem godzin przetrzymywał w środę zakładników w oddziale Banku Gruzji w Zugdidi na zachodzie kraju, domagając się 500 tys. dolarów okupu, został aresztowany przez policję – podała wieczorem telewizja publiczna.

Francja. Groźby pod adresem policjantów za zastrzelenie terrorysty

Zabiłeś mojego czeczeńskiego brata. Wszyscy wylecicie w powietrze! – takiej treści wiadomość otrzymała jednostka policji CRS w podparyskim Essonne...

zobacz więcej

– W Zugdidi operacja specjalna zakończona. Policjanci wyprowadzili napastnika z podniesionymi rękami. Według posiadanych informacji sam oddał się w ręce policji – podała gruzińska telewizja.

Poinformowano też, że wszyscy zakładnicy są już oswobodzeni, a napastnik został przewieziony w konwoju na posterunek policji.

Zamaskowany sprawca ataku na bank, w wojskowym mundurze, z bronią automatyczną i ręcznym granatem, wziął jako zakładników 20 osób – pracowników banku i klientów. Domagał się 500 tys. dolarów i bezpiecznego wydostania się z budynku.

Najpierw uwolnił kobietę w ciąży, a potem, w trakcie negocjacji, dwóch innych zakładników – informował wcześniej wiceszef gruzińskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Władimir Bortswadze.

MSW wszczęło śledztwo z artykułów dotyczących rozboju, bezprawnego posiadania i noszenia broni palnej oraz wzięcia zakładników.

Podczas napadu stacja telewizyjna Mtavari rozmawiała z jednym z zakładników przez telefon. Powiedział on wtedy, że sprawca przetrzymuje 19 osób i pokazał nagranie pokoju z ludźmi siedzącymi na podłodze oraz mężczyzną w wojskowym mundurze z karabinem automatycznym w ręku.

źródło:
Zobacz więcej