RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Będzie drugi szpital tymczasowy w stolicy. Minister zdrowia wydał zgodę

Minister zdrowia Adam Niedzielski wydał zgodę na utworzenie szpitala tymczasowego w hali Expo XXI przy ul. Prądzyńskiego w Warszawie – poinformowała w środę rzeczniczka wojewody mazowieckiego Konstantego Radziwiłła Ewa Filipowicz. Dodała, że w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim trwają prace związane z uruchomieniem placówki.

Sejm wrócił do prac nad ustawą covidową. Gorąca debata [RELACJA]

Sejm rozpoczął pierwsze czytanie projektów poselskich dotyczących walki z epidemią COVID-19. Wśród nich jest propozycja PiS, która zakłada m.in....

zobacz więcej

– W urzędzie działa zespół, który zapewnia sprawną realizację tego przedsięwzięcia – powiedziała Filipowicz.

Szpital tymczasowy w hali Expo XXI przy ul. Prądzyńskiego, to drugi już szpital tymczasowy dla chorych na COVID-19, który powstanie w stolicy. Docelowo ma on pomieścić kilkaset łóżek.

Zlecenie przygotowania planów budowy szpitali tymczasowych w każdym mieście wojewódzkim zlecił premier Mateusz Morawiecki w minioną sobotę.

Pierwszy z takich szpitali ma powstać w Warszawie – w salach konferencyjnych Stadionu Narodowego. Jego budowa już się rozpoczęła. W pierwszym etapie szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym ma dysponować 500 łóżkami, z czego 50 będzie przeznaczonych do intensywnej terapii. Docelowo ma być tam 1 tys. łóżek. Szpital na Stadionie Narodowym będzie filią Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA przy ulicy Wołoskiej.

Mazowsze to jedno z województw, w którym notowane są najwyższe liczby dobowych potwierdzonych zakażeń koronawirusem.

Kolejne szpitale – według zapowiedzi rządu - mają powstać w województwach: małopolskim i wielkopolskim. W większości województw trwają analizy lokalizacji szpitali tymczasowych dla chorych na COVID-19.

źródło:
Zobacz więcej