RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Ekipa budowlana w szoku. Natrafili na pocisk przeciwpancerny zabetonowany w ścianie

Niewybuch zabrał wezwany na miejsce wojskowy patrol saperski (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)

Ekipa budowlana remontująca blok w Dąbrowie Górniczej natknęła się w środę na zabetonowany w ścianie pocisk przeciwpancerny z czasów II wojny światowej. Niewybuch zabrał wezwany na miejsce wojskowy patrol saperski. Na czas akcji ewakuowano 50 mieszkańców.

12-latka zmarła po zatruciu tlenkiem węgla

Ostatniej doby z powodu zatrucia tlenkiem węgla zmarły kolejne dwie osoby, a jedna wymagała hospitalizacji – poinformował rzecznik komendanta...

zobacz więcej

Jak podała Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej, na niebezpieczny przedmiot natrafili rano pracownicy budowlani, remontujący jeden z bloków przy ul. Kasprzaka.

– O swoim znalezisku powiadomili dąbrowską komendę policji. Zaraz po otrzymaniu informacji na miejsce pojechał policyjny partol. Po konsultacji co do ewentualnej siły rażenia tego rodzaju pocisku, zdecydowano o ewakuacji mieszkańców całego bloku. Swoje mieszkania opuściło łącznie 50 osób – poinformowali dąbrowscy policjanci.

Okazało się, że był to pocisk przeciwpancerny z ładunkiem kumulacyjnym. Niebezpieczne znalezisko przed południem zabezpieczył wezwany na miejsce wojskowy patrol sapersko-minerski. Po akcji ewakuowani mieszkańcy mogli bezpiecznie wrócić do swoich mieszkań.

Dąbrowska komenda przypomina, że pod żadnym pozorem nie wolno dotykać znalezionych niewybuchów lub niewypałów. W takich sytuacjach należy natychmiast powiadomić policję.

źródło:

Zobacz więcej