RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Prezes PGNiG Jerzy Kwieciński złożył rezygnację

O rezygnacji Jerzego Kwiecińskiego poinformowała spółka (fot. PAP/Rafał Guz)

Prezes PGNiG Jerzy Kwieciński złożył rezygnację ze stanowiska z końcem dnia 22 października – poinformowała w środę spółka.

PGNiG kupi od duńskiego Oersteda gaz z Morza Północnego

PGNiG kupi gaz od duńskiego Oersteda. Umowa między duńską firmą a niemiecką spółką PGNiG – PST przewiduje dostawy w latach 2023-2028 ok. 6,5 mld m...

zobacz więcej

Przyczyn rezygnacji spółka nie podała. Kwieciński w rozmowie z PAP nie chciał komentować tej decyzji.

Kwieciński został powołany na prezesa PGNiG z dniem 10 stycznia 2020 r., zastępując na tym stanowisku Piotra Woźniaka, którego kadencja upłynęła z końcem grudnia 2019 r.

Od września 2019 r. do wyborów parlamentarnych Kwieciński był w rządzie Mateusza Morawieckiego ministrem finansów, inwestycji i rozwoju. Wcześniej, od stycznia 2018 r., sprawował funkcję ministra inwestycji i rozwoju. Jeszcze wcześniej – w latach 2015-2018 był wiceministrem w Ministerstwie Rozwoju.

PGNiG jest spółką giełdową, notowaną na GPW od września 2005 r. Zajmuje się poszukiwaniami i wydobyciem gazu ziemnego oraz ropy naftowej, importem gazu, a także - poprzez spółki zależne - magazynowaniem, sprzedażą, dystrybucją paliw gazowych i płynnych oraz produkcją ciepła i energii elektrycznej. W Polsce PGNiG jest największym importerem i dostawcą gazu ziemnego.

71,88 proc. akcji należy do Skarbu Państwa, pozostałe 28,12 proc. do innych akcjonariuszy.

źródło:

Zobacz więcej