RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Premier włączył filmik z Budką. Szef PO chciał wyborów na jesieni [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Chciałbym zobaczyć ekspertyzy Platformy Obywatelskiej, z których jakoby miało wynikać, że jesienią w ogóle nie miało być już koronawirusa; miały się odbyć wybory – powiedział premier Mateusz Morawiecki w Sejmie.

Premier ostrzega: Grozi nam trzecia fala koronawirusa

Najbliższe miesiące, a może nawet kwartały – oby nie lata – będą najtrudniejsze miesiące dla Polski od dziesięcioleci, co najmniej od 30 lat, może...

zobacz więcej

Szef rządu odpowiadając na wcześniejsze wystąpienie szefa PO Borysa Budki zaprezentował z mównicy sejmowej krótkie nagranie na telefonie, na którym Budka mówił, że fala pandemii skończy się mniej więcej jesienią tego roku i na tej podstawie Platforma wyliczyła dalszy kalendarz wyborczy.

– Z ekspertyz, którymi dysponujemy, wynika, że ta fala pandemii skończy się mniej więcej jesienią tego roku i na tej podstawie wyliczyliśmy dalszy kalendarz wyborczy, czyli wprowadzenie zmian legislacyjnych, później tzw. cisza konstytucyjna 90-dniowa i później proces wyborczy – przekonywał w kwietniu lider PO.

– Szanowni państwo, z ekspertyz, które pan przewodniczący Budka miał, chciałbym zobaczyć te ekspertyzy, z których jakoby miało wynikać, że jesienią w ogóle nie miało być już koronawirusa. Wybory miały się odbyć jesienią – przypomniał premier.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej