RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Klub PiS wnioskuje do marszałka Senatu o zwołanie pilnego posiedzenia izby

Klub PiS wnioskuje do marszałka Senatu o zwołanie pilnego posiedzenia izby (fot. PAP/Marcin Obara)

Wicemarszałek Senatu Marek Pęk w imieniu klubu Prawa i Sprawiedliwości zwrócił się do marszałka Senatu z prośbą o zwołanie w tym tygodniu pilnego posiedzenia izby. PiS chce, aby Senat zajął się na nim projektami ustaw o przeciwdziałaniu COVID-19, nad którymi pracuje dziś Sejm.

Sejm wrócił do prac nad ustawą covidową. Gorąca debata [RELACJA]

Sejm rozpoczął pierwsze czytanie projektów poselskich dotyczących walki z epidemią COVID-19. Wśród nich jest propozycja PiS, która zakłada m.in....

zobacz więcej

Marek Pęk podkreśla, że takie posiedzenie jest konieczne w związku z obecną sytuacją epidemiczną w Polsce. W jego ocenie Senat powinien pamiętać o zasadzie współdziałania poszczególnych władz dla dobra Rzeczpospolitej, dlatego – jak dodał – powinien jak najszybciej przyjąć ustawę o przeciwdziałaniu COVID-19 bez poprawek.

Zdaniem Marka Pęka, procedowanie ustawy w przyszłym tygodniu i wprowadzenie do niej jakiś poprawek spowoduje, że ustawa wróci do Sejmu i w konsekwencji dopiero za około tydzień trafi na biurko prezydenta. Według niego, w tym momencie liczy się każdy dzień i nie ma na co czekać.

Marek Pęk powiedział IAR, że chce, aby już jutro prace nad projektami rozpoczęły senackie komisje, natomiast na piątek proponuje zwołać posiedzenie Senatu.

W Sejmie odbyły się pierwsze czytania czterech projektów ustaw o przeciwdziałaniu COVID-19 autorstwa PiS, Lewicy, Koalicji Obywatelskiej i PSL. Zostały one skierowane do dalszych prac w komisji sejmowej.

źródło:
Zobacz więcej