RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Polski jacht „I Love Poland” zwycięzcą światowej imprezy

„I Love Poland” Polskiej Fundacji Narodowej jako pierwszy minął linię mety Rolex Middle Sea Race 2020 – poinformowano na oficjalnym profilu organizatorów imprezy. Jeden z najważniejszych tego typu wyścigów na świecie wystartował kilka dni temu na Malcie. Uczestnicy mieli do pokonania ponad 600 km. Kapitanem „I Love Poland” był Grzegorz Baranowski. Polski jacht był jednym z trzech polskich w klasie Volvo Open 70, a w sumie startowało ponad 50 ekip.

PFN: Jacht „I Love Poland” startuje z Malty na regaty wokół Sycylii

Promujący Polskę jacht „I Love Poland” wystartuje w sobotę z Malty w liczących 600 mil morskich regatach żeglarskich wokół Sycylii. W załodze...

zobacz więcej

„I love Poland” przekroczył linię mety w środę o godz. 11.53, po czterech dobach wyścigu.

Jak przypominał ostatnio Polski Związek Żeglarski, The Rolex Middle Sea Race to żeglarski klasyk rozgrywany od 1968 r.

„Wyścig liczy 607 mil morskich i rozpoczyna się wystrzałem startowym z baterii armatniej w Valletta Grand Harbour na Malcie. Jego trasa prowadzi przez Capo Fassero na Sycylii, Cieśninę Messyńską, Stromboli, Favignana, Pantelleira, Lampedusa i z powrotem do Valletta na Malcie" – czytamy.

W regatach tych startują najlepsi żeglarze na świecie, uczestnicy regat wokółziemskich, Pucharu Ameryki i olimpijczycy. O pobicie rekordu trasy walczą najszybsze jachty i najbardziej nowoczesne konstrukcje jedno- i wielokadłubowe na świecie.Prezes Polskiej Fundacji Narodowej Fundacji Marcin Zarzecki przypomniał, że podstawowymi celami programu „I Love Poland” obok promocji naszego kraju jest szkolenie żeglarskich pasjonatów młodego pokolenia, którzy uczestnicząc w rejsach i regatach stają się ambasadorami Polski na świecie.

– W imieniu Zarządu Polskiej Fundacji Narodowej gratuluję kapitanowi Baranowskiemu i zespołowi "I love Poland". Idea projektu zakłada promowanie Polski przez ukazanie profesjonalizmu, unikatowych umiejętności, samodyscypliny, wytrwałości i odwagi, czyli atrybutów nie tyle indywidualnych, ale szczególnych właściwości charakteru narodowego, przez które załoga wzbudza pozytywne emocje i kształtuje postawy świadomych ze swojego dziedzictwa Polaków – stwierdził Zarzecki.

Jak dodał, "miarą sukcesu jest podejmowanie wyzwań w sytuacjach granicznych". – Załoga "I love Poland" udowodniła przez udział i sukcesy w ubiegłorocznych i tegorocznych regatach, że należy opowiadać o Polsce przede wszystkim inspirując – powiedział prezes Zarządu PFN.

źródło:
Zobacz więcej