RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Lider Agrounii blokował przejazd straży pożarnej. Interweniowała policja

Rolnicy i inne organizacje wyszły na ulice (fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk)

Policjanci wylegitymowali lidera Agrounii Michała Kołodziejczaka, który przewodzi protestom rolników w Wielkopolsce przeciwko nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Po czynnościach Kołodziejczak został zwolniony. Policja podkreśla, że nie doszło do zatrzymania. – Zgodnie z prawem użyto kajdanek. Mężczyzna blokował wyjazd straży pożarnej – mówi portalowi tvp.info kom. Maciej Święcichowski z KWP w Poznaniu.

Podobne protesty odbywają się w środę w ponad 100 lokalizacjach.

W Wielkopolsce utrudnienia występują m.in. na drodze krajowej nr 11, na odcinku Chodzież – Oborniki, Pleszew – Ostrów, Jastrowie – Podgaje, oraz Środa Wlkp.– Jarocin. Protesty odbywają się też na drogach krajowych nr 12 na odcinku Leszno – Wschowa, dk 36 między Kobylinem a Krotoszynem, dk 15 między Krotoszynem a Koźminem, dk 12 między Gostyniem a Borkiem, a także na trasie Września – Gniezno – Słupca.

Kolumny ciągników rolniczych utrudniają przejazd również na drodze krajowej nr 92 między miejscowościami Trzciel – Pniewy, na dk 10 na odcinku Piła – Wyrzysk, oraz na dk 32 na odcinku Sulechów – Wolsztyn. Problemy z przejazdem w związku z protestami występują również na drogach wojewódzkich.

źródło:
Zobacz więcej