RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Premier przedstawi raport ws. epidemii. Zaapeluje o zgodę ponad podziałami

Obstrukcje parlamentarne, kruczki prawne – czy naprawdę musimy stosować tego rodzaju metody? – pyta Morawiecki (fot. Krystian Maj/KPRM)

W środę o godz. 12 wystąpię w Sejmie z raportem o stanie naszych przygotowań do walki z epidemią koronawirusa oraz apelem o ponadpolityczną zgodę i jak najszybsze uchwalenie niezbędnych do tej walki ustaw – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.

Granica 10 tys. zakażeń przekroczona. Nowe dane Ministerstwa Zdrowia

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę o 10 040 nowych przypadkach zakażenia Sars-CoV-2 w kraju. To rekord, najwięcej od...

zobacz więcej

Szef rządu we wpisie na Facebooku podkreślił, że podzielone społeczeństwo oznacza słabe państwo.

„My, Polacy przekonaliśmy się o tym jak żaden inny naród w historii. Dlatego apeluję – uczmy się na błędach przeszłości” – napisał Morawiecki.

Pytał: „proceduralne wybiegi, kruczki prawne, obstrukcje parlamentarne – czy naprawdę musimy stosować tego rodzaju metody?”.

„Dziś nie możemy pozwolić sobie na kłótnie. Na szali jest zdrowie i życie milionów Polaków oraz dobrobyt i siła polskiej gospodarki, które wypracowaliśmy wspólnie przez ostatnie lata. Nie zmarnujmy owoców naszej ciężkiej pracy niepotrzebnymi awanturami” – apelował.

Premier zapowiedział też, że w środę o godz. 12 wystąpi w Sejmie z raportem o stanie przygotowań do walki z epidemią koronawirusa oraz „apelem o ponadpolityczną zgodę i jak najszybsze uchwalenie niezbędnych do tej walki ustaw”.

„To nie jest czas na kłótnie – to czas na zgodę! #WspólniePrzeciwWirusowi” – podkreślił.

Podzielone społeczeństwo oznacza słabe państwo. My, Polacy przekonaliśmy się o tym jak żaden inny naród w historii....

Opublikowany przez Mateusz Morawiecki Środa, 21 października 2020

źródło:
Zobacz więcej