RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nowe informacje o stanie Łukasza Szumowskiego

Szumowski już wcześniej miał mieć koronawirusa (fot. arch.PAP/Marcin Obara)

Były minister zdrowia Łukasz Szumowski, który przebywał w ostatnim czasie w szpitalu z powodu zakażenia koronawirusem, wrócił już do domu. Stan jego zdrowia uległ znacznej poprawie. Media podają, że polityk przez pewien czas miał podawany tlen.

„O co tu chodzi?” Minister rozmawiał z dyrektorem szpitala ws. łóżek od WOŚP

Jerzy Owsiak informował dziś, że „kategorycznie nie wyraża zgody” na wysłanie przez lubelski szpital innej placówce w ty mieście łóżek kupionych...

zobacz więcej

Tydzień temu kraj obiegła informacja, że Szumowski trafił do warszawskiego szpitala MSWiA po tym, jak test na koronawirusa dał w jego przypadku wynik pozytywny. Polityk COVID-19 miał się zarazić już wcześniej, jednak w rozmowie z money.pl ocenił, że poprzedni wynik był prawdopodobnie fałszywie dodatni.

Pierwszy pozytywny wynik testu na koronawirusa były minister zdrowia miał pod koniec września. Wówczas nie miał jednak żadnych objawów, więc po 10-dniowej kwarantannie nie przechodził kolejnych testów.

Jak informuje se.pl, Szumowski po drugim zakażeniu opuścił już szpital i wrócił do domu. Portal twierdzi, że w ostatnich dniach polityk leżał pod respiratorem. Inne media podają, że oddychał samodzielnie i miał podawany tlen. Według nieoficjalnych informacji se.pl były minister „miał kartotekę z czerwoną gwiazdką, więc absolutnie nikt poza jego lekarzem prowadzącym nie ma wglądu do jego badań”.

Polityk rezygnował z funkcji ministra zdrowia w połowie sierpnia. Pełnił swoją funkcję od 2018 r., gdy zastąpił na stanowisku Konstantego Radziwiłła.

źródło:
Zobacz więcej