RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Liga angielska. Słynny bramkarz wrócił do składu Chelsea

Kub podjął tę decyzję w związku z rosnącą szybko liczbą zakażeń koronawirusem (fot. PAP/EPA/ALEXANDRE DIMOU)

Słynny bramkarz, 38-letni Petr Cech, który karierę zakończył latem 2019 r., a obecnie jest dyrektorem sportowym Chelsea Londyn, będzie mógł stanąć ponownie w bramce tego klubu. Został wpisany na listę piłkarzy uprawnionych do gry w Premier League.

Sportowcy jednym chórem: Bądźmy odpowiedzialni, maseczka obowiązkowa

Od ponad tygodnia na terenie całej Polski ponownie obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa. Ciągle zdarzają się jednak przypadki osób, które –...

zobacz więcej

Londyński klub podjął tę nagłą decyzję w związku z rosnącą szybko liczbą zakażeń koronawirusem w drugiej fali epidemii w Wielkiej Brytanii, obawiając się czarnego scenariusza – sytuacji, w której mogą być niedostępni inni zawodnicy na tej pozycji.

Trener Frank Lampard nie jest ponadto zadowolony z formy Hiszpana Kepy Arrizabalagi, którego praktycznie odsunął od pierwszej drużyny, zaś Senegalczyka Eduarda Mendy’ego nie omijają kontuzje – ostatnio wrócił ze zgrupowania reprezentacji z urazem mięśnia uda.

Cech musi być w dobrej fizycznej formie, skoro Chelsea zdecydowała się na taki ruch. Piłkarz mimo zakończenia kariery jest aktywny na wielu polach – jako perkusista uczestniczył w nagraniu nowego albumu brytyjskiego zespołu rockowego „Wills & The Willing", stał także w bramce… trzecioligowej drużyny hokeja na lodzie Guildford Phoenix.

Bramkarzem Chelsea był w latach 2004-2015, bronił także barw Arsenalu Londyn (2015-2019). Na liście trofeów wywalczonych z Chelsea ma m.in. cztery mistrzostwa Anglii oraz triumf w Lidze Mistrzów (2012) i Lidze Europy (2013).

źródło:

Zobacz więcej